Kas minu töökoha valgustus on piisav? Ega see mu silmanägemisele halvasti ei mõju? Kas tööpinged on minu probleem või minu tööandja probleem?
Kindlasti olete esitanud endale selliseid küsimusi ja kui veel ei ole siis peaksite seda tegema. Tänapäeva kiirete sammudega liikuv majandustõus püstitab pidevalt nii tööandjatele kui ka töötajatele uusi ülesandeid ja väljakutseid. Teada tõde on, et heade töötingimustega töökeskkond on aluseks töötaja pikaajalise töövõime säilimisel, paremates tingimustes töötava töötaja panus on suurem. Investeeringud töötervishoidu ja töötingimuste parendamisse toovad tööandjale kaasa kindlustustunde, sest välistatud on võimalus, et head töötajad lahkuvad teiste tööandjate juurde kus töötajat väärtustatakse rohkem. Seega väldib tööandja uue tööjõu värbamise ja väljaõppe kulusid. Kui ettevõttes pole tööõnnetusi (eriti tootmises) siis on välistatud negatiivsete emotsioonide tekkevõimalus, vaimsete pingete puudumine soodustab positiivsete suhete arengut kollektiivis, tervisliku eluviisi propageerimine ja regulaarsed ühisüritused on aga aluseks kokkuhoidva meeleolu tekkeks, kaasaegse ergonoomika lahendusega tööruumide disain on igati esteetiline ja ohutu. Kõik eelpool nimetatu loob meeldiva töökeskkonna ja positiivse kuvandi ettevõttest.
Ohutu töökeskkonna loomine algab aga riskianalüüsist, mis loob süsteemse ülevaate ohtudest. Töökeskkonna riskianalüüsi võib viia läbi iseseisvalt või tellida see spetsialiseeritud ettevõtetelt, kellel on selles valdkonnas aastatepikkune kogemus. Mõlemal juhul tähendab riskianalüüsi protsess pidevat tööd ja siin teevad nii tööandja, töötajad, töötervishoiuarstid ja ergonoomid pidevalt koostööd.
Euroopa Liidu riikides pööratakse väga suurt tähelepanu töökeskkonna parandamisele ning tervislike ja ohutute tööprotsesside juurutamisele. Selleks investeeritakse suuri summasid. Lähtutakse ennetustegevustest, mis on suunatud tervisekahjustuste ja õnnetuste ärahoidmisele, inimeste motiveerimisele ohutult töötama, nende koolitamisele ja väljaõppele. Arvestades meie rahva demograafilist struktuuri, mis selgelt näitab vananemise tendentsi, peab kogu ühiskond ja ennekõike tööandjad teadvustama, et kõige suurem väärtus tööprotsessis ei ole seadmestik, vaid inimene, kes need tööle rakendab.
Tööandja ja töötajate mõistev koostöö, riskide teadvustamine ning nendele lahenduste otsimine toob rahulolu ja motiveerib igapäevasesse töösse suhtuma loovalt ning tundma sellest rahuldust. Kui Teie ettevõttel ei ole veel riskianalüüsi või oleks tarvis seda uuendada võtke ühendust
Karell Arstikeskusega telefonil 6109 448 või emaili aadressil
[email protected] !
Seotud lood
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.
Enimloetud
2
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
4
Maksuametil on õigus hinnata maksuvabastuse kasutamist ka aastaid hiljem.
5
Mängu viimane päev on 20.10
Viimased uudised
Mängu viimane päev on 20.10
Meil on võimalik muuta kas olukorda või oma suhtumist!
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele