Autor: Raamatupidaja.ee • 6. mai 2007
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tee rahuloluni algab väikestest muutustest

Alex Rovira Celma on öelnud: “Hea õnn ei tule kunagi sinu juurde juhuslikult, vaid selleks tuleb luua vajalikud tingimused. Seega sõltub hea õnn ainult sinust endast. Alustades juba homme, võid ka Sina luua head õnne.“

Inimene veedab suure osa oma ajast töökeskkonnas. Kuidas aga leidatasakaal ning luua oma töökohas harmooniline keskkond, mispakub tuge ja kaitset ning soodustab edukat toimetulemisttööülesannetega?

Paar aastat tagasi viisin ühes Eesti tootmisfirmas läbi uuringuteemal: missugune amet väsitab inimest enim. Uskumatu, kuidselleks ametiks osutus – sekretär. Miks? Sekretär oninimene, kellele on pidev kontakt samaaegselt mitmes erinevas suunas.Ta suhtleb sissepoole firma töötajatega (telefonitsi, meiliteel, suuliselt, kirjalikult). Ta suhtleb firmast väljapoolejääva informatsiooni kandjatega (nii meili, telefoni teelkui ka suuliselt). Tihtipeale võtab ta enda peale „esimeselöögi“ - rahustab, selgitab, nõustab jne. Sellesttulenevalt ei ole sekretäri töökoht pelgalt ettevõtteesmamulje näitamise koht, vaid eelkõige tuleb tööandjapoolt luua turvaline ja harmooniline koht antud kohas töötavainimese jaoks.

Rahulolematus oma töö suhtes ei pruugi alati olla tingitudebameeldivatest suhetest, rasketest või hoopis igavatesttööülesannetest.

Vaatame oma töökeskkondalaiemalt. Siia kuulub veel füüsiliselt tajutav ruum, selleasukoht, paigutus ja värvivalik. Samuti emotsionaalset rahuldustpakkuvad või pinget lisavad suhted kolleegidega tööl.

Miski nähtamatu tõmbab meid koju, sest kodus on hea olla.Huvitav, kas sarnane tunne võiks ilmneda ka töökohasuhtes. Miski nähtamatu tõmbab mind töö juurde– seal on hea atmosfäär, ma olen siin vajalik, ma tunnenennast siin kindlalt ja turvaliselt, üldine atmosfääron loov ja energiat juurde andev. See kõik on võimalik.Inimene on tasakaalus ja rahulolus kui ta tunneb end hästi, oniseenda ja maailmaga rahul. Ka feng shui kui energiaõpetusepeaeesmärk on rahulolu saavutamine. Rahulolu saavutamine läbiisikliku kogemuse ja arengu, mille üks oluline kriteerium onilus, mugav ja turvaline ruum. Loomulikult on rahulolu hind jatulemus igaühe jaoks erinev ja see sõltub eelkõigemeie isiklikest eelistustest, vajadustest ja sisetundest.

Kuidas rahulolu saavutada? Juba 5000 aastat tagasi pani hiina õpetlaneFu Xi esmakordselt kirja feng shui ühe põhialuse: olulineon inimese turva- ja heaolutunde loomine. Viimase loovad agakorrapärane vorm ja hea energia liikumine. Siin saad sa aga iseennast aidata ja oma töökohta, isegi kogu ettevõtteruumipaigutust parendada.

Parim aeg revideerimiseks ja muutusteks ning uuteks algusteks on justkevad. Kevade energia on tõusev ja algatav. Sellepärastõpetavad ka idamaade targad, et kõik uus enda sees jaenda ümber tuleb luua just nimelt kevadel. Miks? Kevadineenergia lihtsustab heal õnnel sinu poole tulemast ja sa ei peaniipalju oma energiat sellesse rakendama. Ka luuletajad kirjeldavadsuure vaimustusega esimesest soojast päikesest, kaasa haaravastlinnulaulust, värkendavast veevulinast ning esimesest armumisestjust nimelt kevadel.

Meie heaolu ei sõltu sellest kui edukad me oleme tööalaselt,sest töö on ainult üks aspekt meie eluteel. Meie rahulolu sõltub aga sellest kui edukad meoleme õnnelikuks olemisel!

Anna endale võimalus luua uus hea energia ja saavutadahea Õnn just sel kevadel!

Tulge koolitusele ja kuulake, kuidas luua tulemuslik töökeskkond.

Seminari käigus saavad rahulolu eri aspektid –materiaalne, meeleline ja hingeline osadena läbi vaadatud.Samuti heidame pilgu hea ja halva enesetunde tekitajatele meie igapäevaelust võetud praktiliste näidete varal ja kateoreetiliselt.

Seminar koosneb kahest osast. Esimene neist annab ülevaate, koosreaalsete näidetega, töökollektiivi „eduka ruumi“põhiaspektidest. Siia kuuluvad nii töökoha asend,juhi-ja alluva positsioon, energia liikumine ruumis. Tööiseloomule vastava ruumi loomine, aktiviseerimine ehk turvalise jatulemusliku töökeskkonna loomine

Teises osas tutvume lähemalt miks me oleme sellised, nagu me oleme.Täpsemalt õpime ennast tundma läbi inimsuhete ehkenergia viis (5) stiihiat meis ja meie ümber: tuli, maa, metall,vesi ja puu.

Miks me nii käitume?Mis on meie võimalused ja eeldused?Kuidas oma potentsiaali kasutada?Kuidas saada hakkama "ründavate” kaaslaste ja klientidega?Kas “ründav” võib olla hoopis “nõrk”?Hea meeskonna definitsioon.Enesekaitse ja –kehtestamine meeskonnas.

Muutuste tegemist ei tasu edasi lükata, vaid alustada tasub seda jubatäna.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700