21. märts 2006
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tutvustades üht alternatiivmeditsiini meetodit – Reiki

Reiki on saanud viimaste aastate jooksul üha populaarsemaks inimeste ringkonnas, keda huvitab tervenemine ja tervendamine alternatsiivsete meetodite abiga. Ka raamatukogude kuulutusestendidele pannakse üha enam üles üleskutseid reiki kursustele ning tegelikult on seda võimalik õppida igal huvitatul. Tegelikult on reiki populaarne ka mujal maailmas ja oma ealt palju vanem kui üks sajand. Juba eelmise sajandi alguses teati reikit kui loomuliku tervendamise universaalset süsteemi, mida kasutati peamiselt tervendamisel käte pealepanemise läbi. Väljudes Jaapanist - riigist, kust reiki taassündis, levis reiki-õpetus kiiresti üle maailma ning selgeks sai, et see ei ole pelgalt tervendamisõpetus käte peale panemise kaudu, vaid midagi palju enamat.

Universaalne Eluenergia

Sõna"reiki" tähendus jaapani keelest tõlkides on„Universaalne Eluenergia“. Hawaio Takata oli naine, kes tõiselle õpetuse Jaapanist ning levitas seda kogu maailmas. Temaon ka öelnud: "Reiki on suur, mõõtmatultsügav energia, mis ongi Universaalne Eluenergia. See oninimmõistusele hoomamatu. Sellegipoolest saab iga elusolendselle õnnistuse osaliseks iga päev ärgates jauinudes."

Võimalik,et selles maailmas pole reiki võimsust veel keegi lõplikulttunnetanud.

Kuireiki tervendaja asetab käed patsiendi kehale, voolab reiki justkäte kaudu patsiendi organismi. Reiki liikumist võibtunda soojusena, jahedusena, vibratsioonina, raskustundena,torgetena, näpistusetena jne. Füüsilisel tasandil võibreikit kirjeldada - pinges lihased lõdvestuvad, valuvaigistub, luude ja haavandite tervenemine kiireneb, põletusjärgsete-ja põrutushaavade koed paranevad ning leevenevad veel muudkiprobleemid.

Mentaalselja emotsionaalsel tasandil tekib paljudel patsientidel kiirestirõõmu, kaitstuse ja rahu tunne, kaob emotsionaalnepingestatus ja depressioon. Selle sügava lõdvestumiselainel toimub energia tasakaalustamine ning toimima hakkabinimkeha/organismi enesetervendamise mehhanism.

Kosmetoloogias võimaldab reiki saavutada suurepäraseid tulemusi lihtsalt käte pealepanemisel ning reiki edastamisel kosmeetilise protseduuri läbiviimise ajal, kusjuures kosmeetilised vahendid täituvad elustava energiaga. Kosmeetiline massaazh, mis on teostatud reiki energia nivoos, on 5-10 korda efektiivsem tavapärasest protseduurist. Reiki on pehmetoimeline terapeutiline vahend, mida kasutatakse mitte ainult mittetraditsioonilises meditsiinis, vaid ka paljud professionaalsed meedikud ühildavad selle kasutamist oma individuaalses praktikas. Reiki praktikud kinnitavad, et reikit võib edastada igas olukorras: kodus, hotellis, haiglas, vanglas, transpordis, jne.

Usuitervendamissüsteem on üks struktuur, mille alusel toimubreiki õpilaste õpetamine. Seda süsteemi antakseedasi ka Eestis reiki õpetajate poolt. Selleletervendamissüsteemile on antud asutaja nimi: Mikao Usui olikristlik preester ja õpetaja Kiotos (Jaapanis) 19.sajandil.Ligi seitse aastat kulutas ta tõe otsingutele, püüdesleida vastust küsimusele selliste ajalooliselt tunnustatud suurvaimsete õpetajate nagu Jeesus, Buddha, Krishna jttervendamise toime mehhanismi fenomeni kohta. Reisides, mediteerides,uurides ja õppides arendas ta iidsetele budistlikeletehnikatele rajaneva tervendamispraktika, mis on kirjutatud sanskritikeeles ning pühendas kogu oma ülejäänud elu selleloomuliku tervendamise metoodika õpetamisele japraktiseerimisele.

Dr.Usui ja tema järel ka dr. Hujiro Haijashi lõidsuurepärase, korrapärase, rangelt reglementeeritudsüsteemi, mille nimeks sai Manuaalse Teraapia läbiLoomuliku Tervenemise süsteem. Selles on erilisel kohal kõikiderituaalide, meetodite ja õpetamise tähtaegade rangejärgimine. Dr. Haijashi töötas välja kätepõhiasendid ja nende pealepanemise järjestuse. Sedaõpetati esimesel astmel. Teisel astmel tutvustati õpilastelereiki sümbolieid. Sümboleid on ainult kolm. Kuni viimaseajani oli see informatsioon rangelt salastatud. Õpilased pididmärgid meelde jätma õppeseminari jooksul ning neidei lubatud kirja panna. Reiki õpetamise traditsioon oliteadmiste suuline edastamine, mis anti edasi meistrilt õpilasele.Dr. Usui pani kirja põhireeglid, mida peab järgima igaReiki õpetaja; edaspidi muutusid need tema õpetusespõhiliseks filosoofiliseks kontseptsiooniks.

Reiki õpetuse põhireeglid/filosoofilinekontseptsioon:

- Just täna ära vihasta.

- Just täna ära muretse.- Ole tänulik kõige suhtes.- Austa oma vanemaid, õpetajad, vanureid.- Teeni oma elatist ausalt.- Ole heatahtlik kõige elava vastu.

Veel reikist

Sõna„Reiki“ koosneb tegelikult kahest sõnast – „rei“ ja„ki“ ning pärinebki jaapani keelest. „Ki“ tähistabuniversaalset, kõikehõlmavat elujõudu. Hiinakeeles tähistab sama mõistet sõna „chi“;Indias öeldakse selle kohta „prana“ - ning meil tänapäevalkasutatakse selle kohta enamasti väljendit bioenergeetika.

Sõna„rei“ tähendusi on aga pea lõputult. See tähistabuniversaalset, transtsendentaalset vaimu, müstilist jõudu,meelt, hinge, vaimu, armastust, tänulikkust ning palju muud. Kuineed kaks sõna nüüd kokku liita - võimendadauniversaalne elujõud ki mõistega rei - saameuniversaalse elujõu energia, jumaliku tingimusteta armastuseenergia. Reiki on seega kõike läbiv ja siduv eluenergia.

Reikion täiesti sõltumatu kõikidest religioonidest ninguskumustest, kuid samas on teda võimalik kaasata pea kõigisseeluprotsessidesse, õpetustesse ning uskumustesse. Reikis eiole midagi müstilist ja keerulist. See kutsub esile iseeneslikutervenemise, täidab elujõuga keha ja hinge, taastabhingelise tasakaalu ning hea enesetunde. See toimib kõikideltasanditel – kehalisel, emotsionaalsel, hingelisel ning vaimseltasandil.

Kasutatud allikad:

www.valgusesaar.ee

www.reiki.ee

Autor: Aive Antsov

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700