17. jaan
Ettevõtted hakkavad peagi esitama oma majandusaasta aruandeid ning see tähendab, et nii raamatupidajatel kui ka audiitoritel on peatselt algamas aasta kõige pakilisem tööperiood. Vaatame üle, milliseid arvamusi audiitor sinu ettevõtte majandusaasta aruande kohta saab teha ja mis on nende sisu.
Raamatupidaja.ee toetajad:
Räägime sellest, kuidas Eesti eraisikud ja ettevõtted saavad hakkama küberohtudega. Ehk juttu tuleb Telia küberturvalisuse uuringust, millest selgus, et teema on endiselt ka alanud aastal väga aktuaalne, sest eelmise aasta jooksul suurenes nende inimeste ja ettevõtete hulk, kes on küberohtudega kokku puutunud.
Korteriühistute senise levinud praktika kohaselt tehakse ühistute arved peaasjalikult ruutmeetri põhise arvestusega. Kuid energiakulude toetusmeede nõuab, et korterile esitaval arvel kajastuks lisaks lõppsummale ka korteri tarbitud energiakogus kilovatt- või megavatt-tundides (kWh/MWh).
Ehkki lähimal paaril-kolmel aastal ei ole oodata pea ainsatki raamatupidamise aruandeid puudutavat olulist muudatust, tasub üha reglementeeritumas maailmas siiski kursis olla ka muudatustega, mis kujundavad aruandlusmaastikku börsil noteeritud ettevõtete seas ning on ees ootamas ka noteerimata suurettevõtteid, kirjutab PwC juhtivaudiitor ja raamatupidamise nõustamisteenuste juht Janno Hermanson.
Enesearengut pidurdavad eelkõige vastutusest kõrvale hoidumine, samuti hirm tunda end rumalana ning kergete tulemuste eeldamine ja suurema pildi eiramine.
Tööriistad
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700