Läbipõlemist iseloomustab seisund, kus sa tunned ennast psüühiliselt ja füüsiliselt kurnatuna ning kaotsi on läinud nii sinu elurõõm kui ka töötahe.
- Tee test ja saad teada, kas oled läbipõlenud Foto: canva
Läbipõlemise sümptomiteks on näiteks vastumeelsus hommikul tööle minna, kriitika võtmine isikliku solvanguna, emotsionaalsed reaktsioonid nagu viha ja masendus, emotsionaalne ja füüsiline kurnatus.
Läbipõlemise põhjusteks on näiteks töine pidev ülekoormus, ebakindlus ja vähene või olematu tunnustamine.
Läbipõlemise ennetamiseks ja sellega toimetulekuks soovitame hea psühholoogilise õhkkonna loomist tööl, enese eest hoolitsemist, puhkust, harrastusi ja kolleegidega suhtlemist.
Juhtidel on oluline teadvustada enda ja alluvate vaimset tervist, ennetada ja vähendada pidevat ajapuudust, planeerides aega realistlikult ja jagades vastutust töötajate vahel.
Ekspertide abiga oleme loonud eneseanalüüsi testi, mis aitab sul selles teemas rohkem selgust saada – vasta 8 küsimusele ja saa teada oma läbipõlemisaste:
Seotud lood
Viimaste aastate majandusolukord on olnud keeruline ja muutusterohke. Laomajandustehnikaga tegeleva Agrovaru AS jaoks on hetkel suurimaks väljakutseks käibe hoidmine samal tasemel ning kulude vähendamine müügi- ja tööprotsesside efektiivistamise kaudu. "Kuna klientide nõudlus on vähenenud, peame tegema rohkem tööd, et leida üles need vähesed kliendid," selgitab tegevjuht Jarno Mänd.
Enimloetud
2
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
4
Maksuametil on õigus hinnata maksuvabastuse kasutamist ka aastaid hiljem.
5
Mängu viimane päev on 20.10
Viimased uudised
Mängu viimane päev on 20.10
Meil on võimalik muuta kas olukorda või oma suhtumist!
Hetkel kuum
Kui paljud Eesti raamatupidajad on kandnud töötaja palga Wise'i, Revoluti, Paysera vm välismaa panga kontole?
Tagasi Raamatupidaja esilehele