Soome parkimistrahve pärast 3 aastat enam sisse nõuda ei või
Hiljuti leidis meedias kajastamist tarbijakaitsekomisjoni otsus, kus Julianus Inkasso ei saanud õigust inimeselt Soome parkimistrahvi eest raha nõuda. Otsuse täielik õiguslik tähendus väärib aga täpsemat lahti seletamist. Muu hulgas tuleb otsusest selgelt välja, et erinevalt Eesti nõuetest, ei tohi aegunud Soome nõudega inimesi enam mingil juhul terroriseerida.
Autor: HUGO.legal
Vaidluse peakangelane sai Julianus Inkassolt nõude 2015. aasta Soome Vabariigi parkimistrahvi eest. Inimene pöördus seepeale Tarbijavaidluste komisjoni, kes 25. märtsi 2022. aasta otsusega avalduse rahuldas. Komisjon leidis, et Julianus Inkassol ei ole tarbija vastu nõuet ning otsuse täitmiseks peab inkasso kirjalikult kinnitama nõudest loobumist.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Raamatupidaja iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.