• 27.07.22, 07:00

Kohtusaalist: töötaja vassis kassasüsteemiga. Kas ja kui palju saab tööandja kahjuhüvitist nõuda?

Kohvikus ligi neli aastat kelner-ettekandjana töötanud töötaja teatas 17. septembril 2018 oma tööandjale, et ütleb töölepingu üles alates 21. septembrist, kuna tööandja on pidevalt viivitanud töötasu maksmisega: tööandja olevat hilinenud töötasu maksmisega regulaarselt kümme ja rohkem päeva ega olevat maksnud augusti töötasu.
Kohtusaalist: töötaja vassis kassasüsteemiga. Kas ja kui palju saab tööandja kahjuhüvitist nõuda?
  • Foto: Pixabay
Tööandja Cafe de Flor OÜ väitel ei olevat aga töötasu maksmisega oluliselt hilinenud, mistõttu töötajal ei olnud alust töölepingut erakorraliselt üles öelda ja ülesütlemine on tühine. Augusti töötasu jättis aga kohvik töötajale välja maksmata, sest avastas, et töötaja on omastanud tööandja raha: kohvik viivitas töötasu maksmisega, et selgitada välja töötajate tekitatud kahju suurus ning tuvastada raha omastajad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.05.25, 09:51
Enno Lepvalts: “Vigade eest vastutab ettevõtja oma rahaga”. Vastutus ja riskid
Eesti ettevõtlusmaastik on viimastel aastatel aina pingelisem: maksutõusud, inflatsioon ja õiguskeskkonna karmistumine nõuavad ettevõtjatelt üha suuremat valvsust. Raamatupidamisbüroo juht Enno Lepvalts rõhutab, et iga otsus – olgu see tehing või koostöö – peab tuginema teadlikule kontrollile, sest vigade eest maksab ettevõtja oma rahaga. Ja mõnikord ka maine või vabadusega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele