Autor: Mare Timian, raamatupidaja.ee juht • 27. mai 2021

Raamatupidamisbüroode 2021. aasta käibe TOP: optimism taastub, planeeritakse keskmise töötasu ja töötajate arvu kasvu

Raamatupidamise ja maksukonsultatsiooni ettevõtete juhid on optimistlikumad ning kavandatakse hinnatõusu, selgub Äripäeva infopanga II kvartali konkurentsiraportist. Raportist selguvad ka kvartali suurima käibe teinud ettevõtted ning need, kel käive kõige rohkem kahanes.
Foto: Pixabay

Eelmise kvartali küsitlusega võrreldes torkab silma, et kui toona ennustati vaid töötajate arvule sisuliselt püsimist samal tasemel, kuid kõigile muudele näitajatele kasvu, siis nüüd prognoosivad juhid ühele näitajale kahanemist. Nii prognoosivad juhid kahanemist kasumlikkusele, ent müügitulule prognoositakse püsimist samal tasemel. Samas on sektoris palgasurve ja juhid prognoosivad keskmisele töötasule järgmiseks poolaastaks kasvu, samuti nähakse töötajate arvu kasvavana. Sama dünaamikat kinnitavad ka raporti hilisemas osas toodud sektori kvartaalsed majandustulemused.

Lisaks näevad juhid võimalust veidi tõsta toote-teenuse hindu ning kasvatada investeeringute mahtu. Viimane annab märku, et hoolimata mõningasest ebakindlusest nähakse majandust siiski elavnevat ja tehakse plaane ettevõtte tulevikku silmas pidades.

Konkurentsiraporti koostaja küsitles veebruaris sektori ettevõtete juhte ja paluti vastata oma ettevõtte lähema kuue kuu väljavaateid puudutavatele küsimustele. Küsitluses osales kokku 20 juhti.

Milliseid võimalusi näete koroonakriisi lõppemisega tekkivas majanduskasvus?

Koroonakriisi lõppemisega tekkivaid võimalusi hinnates tuuakse kõige sagedamini välja ettevõtete taastumist. Üks kommenteerija on sellele küsimusele vastanud: „Inimesed saavad tööle naasta ja meile tekib töö tagasi.“ See näitab, et probleemid kliendisektoris mõjutavad oluliselt selle sektori ettevõtteid. Samuti on tunda frustratsiooni, mille koroonakriis on tööellu toonud, eeskätt kodukontori sunnitud kasutamine. Üsna sarnast probleemipüstitust oleme märganud ka mõnes muus teenussektoris.

Üheksa vastanut ütlesid, et ei näe kriisi lõppemisega tekkivas majanduskasvus mingeid uusi võimalusi.

Krista Teearu, raamatupidamisbüroo ROBBY & BOBBY OÜ juhatuse liige, kommentaar värskes kvartaliraportis „Raamatupidamisbüroode käibe muutus sõltus eeskätt nende klientide sektorist. Kui raamatupidamisbüroo klientide hulgas oli palju raskelt pihta saanud sektorite esindajaid (toitlustus, majutus, turism), kes oma tegevuse peatasid või suisa lõpetasid - siis kaotas ka see büroo osa suurema või väiksema osa oma käibest. Kui raamatupidamisbüroo klientide hulgas oli palju e-kaubandusega tegelevaid ettevõtteid, siis nende klientide käibed kasvasid jõudsalt ja koos nendega kasvas ka neile teenust pakkuva büroo käive.“

Äripäeva Infopanga kvartaliraportiga saad tutvuda SIIN!

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700