Autor: Raamatupidaja.ee • 10. november 2020

Täna on rahvusvaheline raamatupidajate päev: Naerame koos!

Iga aasta 10. novembril tähistavad raamatupidajad kuuluvust selle ala esindajate hulka – just sel päeval peetakse rahvusvahelist raamatupidamise päeva. Öeldakse, et naer on terviseks ning tervis kulub kõigile praegusel ajal ära - võtame siis hetke ja naerame koos, ikka raamatupidajate naljade üle.
Foto: Pixabay

👉 Kui sul on tunne, et keegi ei hooli sinust, siis proovi mõned arved maksmata jätta.

👉 Audiitorettevõtte parkla esimesel parkimiskohal seisab silt: Parkimine ainult meie ettevõtte raamatupidajale, rikkujate ettevõtted auditeeritakse!

👉 Värbaja küsib kandidaadilt: “Miks küsite nii kõrget palka, kui teil pole selles valdkonnas mingeid kogemusi?” Tööotsija: “Noh, töö on oluliselt raskem ja keerukam, kui sa ei tea, mida teed!”

👉 Maalrite brigaad kirjutas alla lepingule laevade värvimiseks sadamas. Mõne aja pärast kannab brigadir sadama direktorile ette, et üks laev on värvitud ja palub töö vastu võtta. Kõrgeauline komisjon ilmub kohale ja näeb, et laeval on värvitud ainult üks pool. Kui selle kohta päritakse maalritelt, et miks ainult üks pool, on need omakorda äärmiselt üllatunud:"Lepingus on ju selgesti kirjas, et sadama juhatus ühelt poolt ja maalribrigaad teiselt poolt, kohustuvad värvima laeva... Meie pool on värvitud!"

👉 Algaja ettevõtja küsib raamatupoes: "Palun kas teil on kirjandust, mis räägiks maksude tasumisest?" "Ulmekirjandus on meil teisel korrusel, aga kriminaalkoodeks on juba äramüüdud!" vastab müüja.

👉 Tööandja töötajale: Ah, et teie tahate palka juurde? Kas teil üldse häbi ei ole? Ma kohe selgitan teile, kui vähe te tegelikult tööd teete!

Aastas on teatavasti 365 ööpäeva - ei rohkem ega vähem. Neist magatakse 8 tundi ööpäevas, see teeb 122 päeva aastas. Järgi jääb 234 ööpäeva.

Neist 8 tundi on vaba aega, see teeb teised 122 päeva. Jääb järgi 121 ööpäeva.

Aastas on 52 pühapäeva - kõik vabad päevad - jääb järele ainult 69 ööpäeva.

Reede õhtupoolikutel teatavasti te tööd teha ei viitsi ja see teeb 52 poolikut päeva, st. 26 ööpäeva. Lisaks kasutatakse iga päev pool tundi söömiseks, siis 8 päeva aastas lihtsalt söömiseks! Palju jääb järele? - 35 päeva!

Puhkus on 22 päeva. Jääb järele veel 13 ja aastas on 12 püha! Mis siis järele jääb? 1 päev ja see on Maipüha, mis on ka vaba päev! Ja teie tahate veel palka juurde?!

👉 Raamatupidaja tuttavale: "Tead direktor on minu tööga väga rahul. Ta tegi mulle täna isegi kingituse." "Huvitav, oled alles mõne päeva töötanud, aga juba kingitus. Mis ta sulle siis kinkis?" "Muudatused käibemaksuseaduses“

👉 Mis eristab raamatupidajat heast raamatupidajast: küsimuse peale: "Palju on 2x2?" vastab raamatupidaja kindlalt 4. Hea raamatupidaja küsib vastu: "Palju vaja on?“

👉 Raamatupidaja jääb töö ajal magama. Ülemus satub talle peale. "Vabandage," kogeleb raamatupidaja," aga laps karjus kogu öö ja ei lasknud mul üldse magada."

"Tore," ütleb ülemus, "võtke ta homme töö juurde kaasa."

👉 Mida ütleb üks ületöötanud raamatupidaja teisele? “Ma olen nii amortiseerunud.”

👉 Direktor võtab tööle uue raamatupidaja: “Kas te topelt raamatupidamist oskate?”

“Oskan kolmekordset,” - vastab kandidaat.

“ ? “

“Väga lihtne - esimene väikse kasumiga aktsionäridele, teine suure kasumiga meile ja kolmas kahjumiga maksuametile.”

👉 Direktor: “Kuulge, seifis puudub 1000 krooni. Võti on ainult teil ja minul.”

Raamatupidaja: “Mis seal ikka, härra direktor - ma teen ettepaneku, et kumbki meist paneb 500 krooni seifi tagasi ja lõpetame selle piinliku jutu.”

👉 Mees saab palga kätte ja pöördub raamatupidaja poole: "Ma sain 200 eurot vähem!"

"Jah, sest eelmisel kuul te saite 200 eurot rohkem," seletab raamatupidaja. "Miks te siis vaikisite?"

"Sellepärast, et teie esimese eksimise peale mõtlesin ma silma kinni pigistada, aga kaks korda eksida – see on liig mis liig!"

👉 Naine, ametilt raamatupidaja, kaebab hommikul mehele, et ta polevat saanud öösel silmatäitki magada. "No sa oleksid ju võinud kasutada vana tuntud võtet ja mõttes üle aia hüppavaid lambaid loendada," on mees tagantjärele tark. "Seda ma ju tegingi. Aga juba esimese loendamistunni jooksul tegin ma kusagil vea sisse ja selle leidmiseks kuluski mul kogu öö..."

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700