Autor: Raamatupidaja.ee • 15. jaanuar 2020

Peresõbraliku tööandja märgise programm ootab uusi liitujaid

Jaanuari lõpuni on avatud peresõbraliku tööandja märgise kandideerimisvoor era-, avaliku ja kolmanda sektori tööandjatele, kes usuvad, et läbi õnnelike töötajate kasvab organisatsiooni konkurentsivõime.
Foto: pixabay

Kuni kolm aastat kestev põhjalik konsulteerimis- ja hindamisprogramm on konkursiga valitud organisatsioonidele tasuta.

Programmis osalenud tööandjad on mõistnud, et peresõbralikkuse loomine algab lugupidavast suhtumisest töötajasse. „Tänasel tööturul hindavad töötajad üha enam paindlikkust, väärikaid töötingimusi ning tasakaalu töö- ja eraelu vahel. Olukorras, kus töökätest on pidevalt puudus, aitab peresõbralik töökeskkond kindlasti kaasa professionaalsete oskustega töötajate värbamisele ja hoidmisele. Kutsun üles tööandjaid programmiga liituma, et mõelda koos töötajate ja konsultandiga läbi, mida organisatsioonis ette võtta, et töökeskkonda paremaks muuta ning kuidas kasvatada sellega ka oma organisatsiooni konkurentsivõimet,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.

„Enamasti mõeldakse töö- ja pereelu ühitamisest rääkides väikeste lastega töötajatele, kuid küsimus on palju laiem. Mõistmist ja vastutulekut tööandja poolt vajavad ka need, kes hooldavad näiteks eakat pereliiget, tegelevad töö kõrvalt professionaalsel tasemel spordiga või peavad tööajast lemmikloomaga arsti juurde minema. Tahan esile tõsta ka neid tööandjaid, kes soosivad oma kollektiivis erinevas vanuses töötajaid ja murravad müüte, mis takistavad 50+ vanuses töötajal ühiskonda aktiivselt ja võimetekohaselt panustada. Valitsuse eesmärk on peresõbralik Eesti, kus kõik põlvkonnad tunneksid end õnneliku ja kaasatuna läbi kogu elu,“ lisas rahvastikuminister Riina Solman.

Möödunud aastal peresõbraliku tööandja kuldmärgise pälvinud SA Innove arendusvaldkonna juhi Reelika Väljaru sõnul oli Innove eesmärk saavutada olukord, kus iga töötaja on asutuse brändisaadik. “Programmi jooksul läbitud teekond tähendas tõsist mõttemaailma muutust väärtuspõhise juhtimise järjepideval juurutamisel. Kõige olulisem on oma töötajate vajaduste märkamine ning selleks kasutatakse tagasisidestamise vorme ja viiakse läbi rahulolu-uuringuid. Suurt rõhku paneme sisekommunikatsioonile ja tunnustamise süsteemile,” tõi Väljaru näiteid. “Oleme välja töötanud uue töötaja sisseelamise programmi, kus alustava kolleegiga toimuvad vestlused katseaja alguses ja lõpus, aga ka katseperioodi keskel. Ka lahkuvatele töötajatele otsitakse alternatiivseid võimalusi tööturul ning pakutakse nõustamisvõimalust,” lisas Väljaru. Tema sõnul näitab programmi jooksul ellu kutsutud ja edasi arendatud tegevuste positiivset mõju fakt, et aastaga on Innove värbamiskonkurssidel kandideerijate arv kahekordistunud.

Programmis osalevad organisatsioonid pälvivad esialgu algmärgise ning pärast põhjalikku konsulteerimis- ja hindamisprotsessi väljastatakse lõppmärgis kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel. Programmis osalemine on konkursi läbinud organisatsioonidele tasuta.

Peresõbraliku tööandja programmis on juba osalenud 102 organisatsiooni, mõjutades enam kui 25 000 inimese töökeskkonda.

Sel aastal pääseb programmi ligi 30 tööandjat, kes valitakse välja kandideerimisankeedi esitanud organisatsioonide hulgast. Lõplikud programmi pääsejad selguvad märtsi alguses. Programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond ja peresõbraliku tööandja mudelit rakendab konsultatsiooniettevõte Civitta Eesti AS. Loe lisa programmist SIIN.

Allikas: tooelu.ee

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700