• 31.10.19, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vähki tekitavad ained töökeskkonnas

Vabariigi Valitsuse otsusega võeti vastu määrus „Tööl kantserogeenide ja mutageenidega kokkupuute direktiivi 2004/37/EÜ muudatuste ülevõtmisega seotud Vabariigi Valitsuse määruste muutmine.“ Määrusega täiendatakse keemiliste ainete loetelu ja nende piirnorme, et vähendada töötajate kokkupuudet töökeskkonnas keemiliste ainetega ning ennetada vähki haigestumist.
Vähki tekitavad ained töökeskkonnas
  • Foto: pixabay
Määruses nimetatud keemiliste ainetega võib kokku puutuda peamiselt tööstussektoris (täpsemalt keemia-, puidu-, mööbli- ja metallitööstuses, kummi- ja plasttoodete tootmises), lisaks ehitussektoris ja transpordisektoris. Keemiliste ainetega kokkupuutel on suur oht erinevate vähivormide tekkele (nt kopsu-, maksa-, soolevähk), samuti võib kemikaalidega kokkupuude põhjustada hingamisteede haiguseid ja neuroloogilisi häired.

Seotud lood

Uudised
  • 04.06.19, 08:30
Riskianalüüsiga tutvumise kohustus
Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Kristi Uusmaa selgitab, kas ja kui põhjalikult peab töötaja riskianalüüsiga tutvuma.
Uudised
  • 31.05.19, 09:30
Loobumine töötervishoiukontrollist
Tööinspektsiooni töötervishoiu tööinspektor Kaja Niinlaup selgitab, kas töötajal on õigus keelduda töötervishoiukontrollist.
Uudised
  • 11.07.19, 09:39
Kutsehaigus või tööst põhjustatud haigestumine
Töötervishoiu rakkerühma juhtiv tööinspektor Janika Rõõmus selgitab, mis on tööst põhjustatud haigestumine ja mis on kutsehaigus.
Uudised
  • 18.04.19, 09:30
Töötajate tervisekontrolli analüüs
Sotsiaalministeerium kuulutas välja hanke, millega otsitakse koostööpartnerit töötajate tervisekontrolliga seotud küsimuste analüüsimiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 15:14
Kuidas tagada, et ülekanne jõuaks kohale mõne sekundiga?
Tänu tehnoloogia ja panganduse kiirele arengule on eestlased harjunud sellega, et nende maksed jõuavad ühest pangast teise vaid mõne sekundiga. Ligikaudu 90% kõigist maksetest Eestis toimuvad välkmaksetena. Ent aeg-ajalt võib juhtuda, et peame ootama tunde või isegi päevi, enne kui makse liigub soovitud suunas. Selliste olukordade vältimiseks saab maksja ise palju ära teha, kirjutab Coop Pangaärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele