Autor: Raamatupidaja.ee • 3. oktoober 2019

Eesti ja Hongkong sõlmisid topeltmaksustamise vältimise lepingu

Rahandusminister Martin Helme ja Hongkongi erihalduspiirkonna finantsteenuste ja rahandusministeeriumi peasekretär James Henry Lau Jr. allkirjastasid kohtumisel Tallinnas tulumaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise ja maksupettuste tõkestamise lepingu ning arutasid võimalusi kahepoolsete suhete tihendamiseks.
Autor: pixabay

“Eesti ja Hongkong on mõlemad pindalalt väikesed ja meie loodusvarade hulk on piiratud. Seega on konkurentsivõimeline maksusüsteem meile majandusliku edu saavutamiseks vägagi vajalik,” ütles rahandusminister Martin Helme lepingu allkirjastamisel.

Topeltmaksustamise vältimise lepinguga luuakse eeldused ja kindlus vastastikusteks investeeringuteks ning inimeste, kaupade ja teenuste vabaks liikumiseks. Leping jagab erinevate tululiikide maksustamisõigused Eesti ja Hongkongi vahel ning sätestab riigisisestest õigusaktidest soodsamad maksustamisreeglid. Leping loob õigusliku aluse Eesti ja Hongkongi maksusüsteemide koostoimel tekkiva rahvusvahelise topeltmaksustamise kõrvaldamiseks.

Eesti Panga andmetel oli 31. märtsi 2019 seisuga Hongkongi otseinvesteeringute summa Eestis 50,9 miljonit eurot, Eesti otseinvesteeringute maht Hongkongis oli 11,5 miljonit eurot.

Eesti ja Hongkongi vahel sõlmitud lepingu tekst on kättesaadav siin (PDF). Leping jõustub pärast selle ratifitseerimist mõlema lepingupoole parlamendis ning diplomaatiliste nootide vahetamist.

Topeltmaksustamise vältimise lepingud põhinevad OECD tüüplepingul ning Eestil on kehtivaid lepinguid 59 riigiga. Ida-Aasia riikidest on Eestil kehtivad topeltmaksustamise vältimise lepingud Hiina, Lõuna-Korea ja Jaapaniga. Eesti ja Hongkongi vahelise maksulepingu tekst parafeeriti 21. novembril 2018. aastal Hongkongis.

Allikas: Rahandusministeerium

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700