Autor: Marianne Lõhmus • 23. juuli 2019

Kuidas saada asendamatuks raamatupidajaks

Igal sammul räägitakse meile enese arendamisest ning hirmutatakse töö kaotusega, sest suur osa raamatupidamisest on võimalik automatiseerida ning alles jäävad töökohad vaid kirkamatele. Kuidas saada tööandja jaoks oluliseks ja asendamatuks spetsialistiks ning nõustajaks?
Pärnu Raamatupidamiskonverentsi programmijuht Marianne Lõhmus

Laias laastus on raamatupidamine üks ehk hoolimata tegija silmaringist ning maailmavaadetest on bilansis aktiva ja passiva võrdsed ning kontode hulk kontoplaanis sõltuv pigem ettevõtte tehingutest. Mis muutub ennast arendades on see, kui palju oskad märgata seoseid erinevate tehingute ja võimaluste vahel. Raamatupidamisaruanded on ettevõtte visiitkaart, mille kujundamine on usaldatud raamatupidaja kätesse. Iga ettevõtte omanik soovib, et temale taustauuringut tehes oleks tulemus võimalikult selge ja arusaadav, segased tehingud või esitamata deklaratsioonid tekitavad koheselt kahtluse usaldusväärsuses ja krediidivõimekuses.

Soovitused enese arendamiseks:

1. Mine koolitusele

Eestimaa koolitusmaastik on piiritu – meil on ülikoolid, kutsekoolid, koolituskeskused, täiendkoolitused, kursused, e-kursused, veebiseminarid. Ükskõik kuhu poole vaatad, võimalusi on tohutult. Põhjalikumad koolitused on enamjaolt üsna kallid, kuid tasuta koolitusi pakub regulaarselt näiteks Maksu- ja Tolliamet ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös kutsekoolidega.

2. Osale konverentsidel

Konverentsidel osalemine on tavapäraselt koolitustest soodsam, kuid annab võimaluse lühema ajaga minna erinevate teemade sisse. Tihti on konverentsidel lisaks pealava ettekannetele töötoad ja küsimuste külad, kus saavad vastuse spetsiifilisemad küsimused ning murekohad. Konverentsil liigub tavapäraselt ka informatsioon saabuvate muudatuste kohta.

3. Sotsialiseeru

Networking on üsna tavapärane, kui oled ettevõtja või tegutsed mõnes startupis. Vahetu kontakt inimestega, kes võivad olla teineteisele kasulikud annab ärimaastikul selge eelise. Kuigi tundub, et raamatupidaja on pigem üksiküritaja, siis tugivõrgustik, annab võimaluse arutada erialaseid küsimusi ja kunagi ei tea, kellele saab tööd pakkuda või kelle kaudu ise ühel hetkel töökohta vahetada. Kes teab, võib-olla saab siit alguse hoopis uus raamatupidamisbüroo?

4. Avarda oma silmaringi

Raamatupidamine pole ehk kõige põnevam valdkond, millest igapäevaselt podcaste tehtaks või raamatuid kirjutataks, samas kes otsib see leiab ning üsna mitmed veebilehed vahendavad raamatupidajate jaoks olulisi uudiseid, raadiosaateid ja seadusemuudatusi. Ole nendega kursis liitudes uudiskirjaga või järgides neid sotsiaalmeedias, nii ei jää oluline info saamata. Lisaks uudiste lehekülgedele peavad mitmed raamatupidamisbürood blogisid, kus õpetatakse erinevaid tehinguid kajastama ja aruandlust paremini mõistma.

5. Ole parim versioon iseendast

Ametialaste teadmiste kõrval samaoluline on ellusuhtumine ning see, missugusena sa mõjud inimesena. Keegi ei soovi omale kolleegi, kes igal hommikul kortsus kulmuga tuleb ning terve päeva heietab, kuidas kogu maailm on lolle täis. Saamatus paistab välja ning paneb teised sinus kahtlema, ole enesekindel. Isegi kui Sa parasjagu midagi ei tea või ei oska, säilita optimism ning võta endale aega olukorra selgitamiseks ja lahendamiseks.

Vaata videost, millistele küsimustele saad kindlasti vastused Pärnu Raamatupidamiskonverentsil:

Juba 14. korda toimuval raamatupidamisvaldkonna lipulaevaks kasvanud Pärnu Raamatupidamiskonverentsil keskendume kaosele!

Võimalikest tekkepõhjustest, õppimiskohtadest ning lahendusvõimalustest on teiste seas rääkimas oma ala parimad eksperdid, lektorid, audiitorid, spetsialistid ja juhid.

Osta pilet SIIT.

NB! Soodushinnaga piletid saadaval kuni 31.08.2019.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700