Autor: Raamatupidaja.ee • 17. juuli 2019

Välismaalase lühiajalise töötamise saab registreerida nüüd iseteeninduses

Tööandjad saavad nüüd registreerida välismaalase lühiajalise töötamise Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) iseteeninduses, mis muudab menetluse kiiremaks nii tööandjate kui ka ametnike jaoks.
Register
Autor: scanpix

„Iseteeninduse kasutamine on tööandjate jaoks mugav, kiire ja turvaline ning võimaldab PPA-l taotluste menetluse kiiremini läbi viia,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk. Iseteenindust saavad aadressil etaotlus.politsei.ee kasutada Eesti Äriregistris registreeritud ettevõtted või filiaalid ning nende volitatud esindajad.

Seni esitati suurem osa taotlusi e-posti teel, kuid ametnike jaoks tähendas see vajadust kogu info PPA andmebaasi ümber tõsta. Iseteeninduskeskkond on mõeldud tööandjatele, kes soovivad välismaalase lühiajaliselt tööle võtta ning peavad tema töötamise seaduse kohaselt PPA-s eelnevalt registreerima.

Lühiajalise töötamise registreerimise taotluste arv on varasemate aastatega võrreldes kõvasti tõusnud. Kasv on tingitud tööandjate soovist rakendada Eestis rohkem välistööjõudu ja elamisloa taotlemise piirarvu kiirest täitumisest. Valitsuse kehtestatud piirarv 1315 inimest täitus juba jaanuari alguses ning sellepärast kasutavad tööandjad alternatiivina õigust välismaalasi lühiajaliselt tööle kutsuda.

Juuni lõpu seisuga on sel aastal esitatud üle 18 000 lühiajalise töötamise registreerimise taotlust, prognoosi kohaselt on taotluste arv aasta lõpuks umbes 30 000.

Allikas: PPA

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700