Olgem ausad, kuum ja higine olla ei ole just igaühe unistus. Saunas ja jõusaalis ehk küll, kuid mõnusal rannapäeval või suvefestivalil ehk siiski mitte? Mitte, et me ei tahaks kõik olla suvepuhkusel 12 kuud aastas. Elu tundub ju alati parem, kui varbad on liivased ning ninaots päikesest punetav. Kes meist ei vahetaks oma töölauda õhtutele palmi all koos roosade päikeseloojangutega ning lubadustega lõputust päikesepaistest.
Olgugi, et eelnev lõik lõppes idülliliselt, on ka suvekuumusel omad miinused. Näiteks tulikuum liiv, mis paneb teid ühelt jalalt teisele hüppama või muudab tumedad jalanõud väljakannatamatult kuumaks. Lisame sellele 30-se kaitsefaktoriga kreemi, mis jätab nahale paksu valge kihi ning käed ebameeldivalt rasvaseks. Tõenäoliselt kaunistab seda kõike nokats kirjaga „Out of Office“, sest vastasel juhul saaksite lihtsalt kuumarabanduse.
Tegelikult ei ole asi nii hull. Ja on olemas lausa 10 võimalust, kuidas kuumusega toime tulla:
1. Külm dušš
Külm dušš on nagu Michael Buble laul – hoiab Sind jahedana ning muudab su päevituse kauakestvaks. Seega, pika sooja vanni asemel (mis kuivatab nahka ning kiirendab naha koorumist), naudi hoopis pikka külma dušši senikaua kuni suudad.
2. Naudi jahedat tuuleiili
Kui oled sattunud hotellituppa, kus puudub konditsioneer – ära ehmu, kasuta oma loovust. Tee ise jahutusseade, paludes omale tuua kauss jääga ning aseta see ventilaatori ette. Kui Sul pole ventilaatorit, saad kasutada fööni jahedal režiimil. Ole loominguline!
3. Eelista kergeid ampse
Kõik hinnas paketid on mugavad ja meeldivad paljudele. Lõputud buffeed, snäkid söögiaegade vahel, rääkimata kõikvõimalikust kiirtoidust, mis basseini ääres lausa kätte tuuakse. Probleem seisneb hoopis selles, et need lõputud eined on kõhule koormavad, soodustades keha kuumenemist. Teadlased nimetavad seda metaboolseks kuumuseks. Seega, ära kahma kõike pakutut lihtsalt seepärast, et sul on see võimalus. Söö väikeseid portsjone ning naudi päikest, kergema ja jahedamana.
4. Joo vett, joo palju vett!
Kõige olulisem – ära unusta vett juua! Isegi kui jood suures koguses jääjooke või kokteile, ei asenda need vett. Su keha vajab vett. Ja kui tavaline vesi tundub liiga igav, lisa mõni puuvilja viil või mari teistsuguse maitse jaoks.
5. Jahuta oma randmeid
Kõlab imelikult, me teame, kuid kui korra proovid, mõistad selle väikese nipi tugevat mõju. Proovi hoida oma randmeid külma duši alla iga paari tunni tagant. Sinu käsivartes on suured veresooned ning nende jahutamine annab kogu kehale üllatava mõju. Sellest on palju kasu ka suveöödel, kui kuumus takistab magamast. Aseta jahe rätik randmele ja vaata, kas mõjub.
6. Jahutav rätik
Kasuta jahutavaid rätikuid – kata nendega keha, tee nad niiskeks ja jahuta end, varja nendega päikest. Rätikud saavad sulle abiks olla tohutult paljudel erinevatel viisidel.
7. Mine varju!
Kasuta päikesevarju basseini ääres, haara randa minnes kaasa vihmavari. Oled eksootikas, kasuta palmilehte ja alati on võimalus liivaloss ehitada ning sinna sisse peitu pugeda. Igal juhul, kui on päike ja kuumus, annab varjus olemine leevendust.
8. Jahuta end vees
Hüppa vette – basseini, merre, järve, tiiki.. Kuhu iganes. Kasvõi riietega. Kui rannarõivaid pole parasjagu käepärast aitab väga hästi jalgupidi vette astumine. Just nagu randmedki, annavad jalad kogu kehale tugeva jahutava mõju. Varbad vette ja jahutav rätik ümber kaela ning kuumus muutub talutavaks.
9. Haara üks jääkokteil
Kuigi me eelnevalt soovitasime söögi-joogiga mitte liiale minna ning vett tarbida, võivad mõned jääjoogid päeva jooksul isegi head teha. Üks-kaks, olgu võib-olla kolm-neli. Elu on liige lühike, et mitte puhkusel endale üht mõnusat jääjooki lubada.
10. Jahutav peakate
Kasta juuksed märjaks, kata juukserätikuga ning naudi seda jahedust ilma, et vesi mööda põski alla jookseks. Kusjuures, nii mõnigi juukserätik näeb lausa stiilne välja. Igal juhul stiilsem kui suur froteerätikust keeratud turban.