Autor: Kaire Saarep • 4. aprill 2019

Ekspert annab nõu

Lugejate küsimustele vastab tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep.

? Osa meie ettevõtte töötajaid on mitmel korral avaldanud soovi teha kaugtööd. Varem pole ettevõttes kaugtöö tegemist võimaldatud, aga tunneme, et tööjõuturul konkurentsis püsimiseks on selle rakendamine ilmselt vajalik. Mida tuleks tööandjal silmas pidada enne kaugtöö kokkulepete sõlmimist?

Eesti seadustes on kaugtöö tegemist reguleeritud üsna vähe. Töölepingu seaduse (edaspidi: TLS) § 6 lg 4 sätestab, et kaugtöö on tavapäraselt tööandja ettevõttes tehtava töö tegemine väljaspool töö tegemise kohta, sealhulgas töötaja elukohas. Kaugtööd saab teha üksnes töötaja ja tööandja kokkuleppel. Lisatäpsustusi Eesti seadustest kaugtöö kohta ei leia. Ei ole reguleeritud, milles ja kuidas töötaja ja tööandja peaksid täpsemalt kokku leppima. Praktikas on siiski kujunenud välja hea tava, milles kokku lepitakse, aga ilmnenud on ka probleeme, millele peaks kokkuleppe sõlmimisel tähelepanu pöörama.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700