Autor: Raamatupidaja.ee • 8. veebruar 2019

Maksukonsultant ja koolitaja Aule Kindsigo: edu tuleb enne tööd ainult sõnaraamatus

Särtsaka ja tajutavalt sooja olemisega Aule Kindsigo teab, et pisut tuleb siin elus ikka vaeva ka näha. Elu ennast ei tasuks liialt tõsiselt võtta, muidu võib elurõõm kaduma minna. Arvatavasti on just selline suhtumine viinud teda lennukalt edasi. Koolitaja ja maksukonsultant Aule Kindsigo on tõenäoliselt üks neist, kes teab meie maksusüsteemist sisuliselt kõike, sest lõviosa tema töisest maailmast on olnud seotud just maksundusega.

Aule on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal ning on iseendale tööandja omanimelises ettevõttes Kindsigo Konsultatsioonid OÜ. Kuna Aule on töötanud pikki aastaid maksuametis, hilisemas maksu- ja tolliametis erinevatel ametikohtadel, on tema kogemuste- ja teadmistepagas kahtlemata aukartust äratav.

Aule on esinenud paljudel maksukoolitustel ja kursustel eri firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas ta aastatel 2009–2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus tudengid valisid ta 2012/2013. õppeaastal parimaks erialaõppejõuks.

Aulest sai majandusõpingute lõppedes finantsvaldkonna spetsialist ja rahandusse sukeldus ta juba esimesel töökohal – Harju Täitevkomitee rahandusosakonnas, millest hiljem kujunes Harju Maksuamet. Võimalusi ja kogemusi jagus Aulele seal üksjagu ning ära proovida jõudis ta nii spetsialisti kui ka juhi ameti.

Aule on töötanud 18 aastat Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel

18 aastat Maksu- ja Tolliametis spetsialistist juhini

Aastal 1994 sai Aule kutse maksuameti peamajja – loomisel oli uus struktuuriüksus – rahvusvahelise maksustamise talitus. Eestis sõlmiti sel ajal esimesi rahvusvahelisi maksuleppeid ning tööd kõige selle korraldamisel ja Eesti seadusandluse ja maksustamise integreerimisel muu avatud maailmaga oli palju. Kuna Aule tegeles selle kõigega enim, ristiti ta hiljem naljatamisi meie „rahvusvahelise maksustamise emaks”.

Rahvusvahelised maksud ümbritsesid Aulet pea kolm aastat, kuniks talle pakuti järgmist astet karjääriredelil – maksude osakonna juhataja. Seda ametit pidas ta kuni aastani 1999, mil tundis järsku vajadust muutuse järele. Ta liitus äriteenuseid pakkuva firmaga Rimess MRI ning temast sai sealne maksukonsultant. Kahe aasta pärast naasis Aule maksuametisse ja asus Tallinna juriidiliste isikute maksuameti direktori asetäitja kohale. Kõik oli uus ja põnev järgmised kaks aastat, ent siis algasid maksuametis suured reformimised ning kogu struktuur muutus tundmatuseni – ühendati maksu- ja tolliamet. Aulest sai 2004. aastal Põhja maksukeskuse juhataja. Tema koordineerida oli pea neljasaja inimese töö ja tegevus.

Põhja maksukeskuse juhatajana töötas Aule poolteist aastat, seejärel sai temast maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja. Sellest kujunes tema jaoks viimane periood maksuameti „ajastus” – kuni aastani 2012, mil ta siirdus taas erasektorisse. Sedapuhku juba omaenese loodud ettevõttesse Kindsigo Konsultatsioonid OÜ, kus ta toimetab edukalt siiani. Nüüdseks on Aulel võrdlemisi tihe koolitusgraafik ning ridamisi püsikliente ja koostööpartnereid ning ta on üks hinnatumaid maksukonsultante. Väikestviisi teeb Aule ka raamatupidamist. See töö sunnib olema kursis iga viimase kui seadusemuudatusega ning aitab hoida kätt elu pulsil.

Osale Aule Kindsigo hommikuseminaril "Maksumuudatused 2019" ning saad kogu vajaliku info 2018-2019 jõustunud käibemaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja maksukorralduseseaduse muudatuste kohta.

Fakte Aule Kindsigo tööelust:

• Alates 2012 Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja ja maksukonsultant

• 2005–2012 Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja

• 2004–2005 Maksu- ja Tolliameti Põhja maksukeskus (juhataja, osakonnajuhataja)

• 2002–2004 Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuamet (direktori asetäitja)

• 2000–2002 OÜ Rimess MRI maksukonsultant

• 1995–2000 Riigi Maksuamet (rahvusvahelise maksustamise talituse juhataja, maksude osakonna juhataja)

• 1990–1995 Harju Maakonna Maksuamet (osakonna juhataja, direktori asetäitja)

• 1982–1990 Harju Rajooni Rahandusosakond (ökonomist, inspektor, osakonna juhataja)

• Aule Kindsigo on saanud presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi riigi rahanduse edendamise eest.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700