17. oktoober 2018

Arvestusala Edendaja 2018 kandidaat: Ulvi Tallo

Läbi aasta vahendab ajakiri Raamatupidamise Praktik arvestusala valdkonnas tegutsevate ja/või seda tugevalt mõjutavate inimeste töiseid saavutusi ja parimaid praktikaid. Sel aastal valime persoonide seast välja inimene, kes võiks kanda nimetust Arvestusala Edendaja 2018. Võitja valitakse ja kuulutatakse välja konverentsil Raamatupidajate päev 2018.
Grow juht Ulvi Tallo keskendub targale tööle
Autor: Meeli Küttim

Tutvustus ja hariduskäik

Raamatupidamine, veel vähem rahvusvahelise büroo juhtimine ei olnud Ulvi Tallo eluaegne unistus. „Olen pärit Suure-Jaanist, mulle meeldis koolis matemaatika ja ka ajalugu, aga raamatupidajana ma ennast ei näinud. Mäletan, et kaheksakümnendate lõpus tulid koolidesse JUKU arvutid. Olin sellest vaimustuses, kuid meil ei saadudki neid korralikult tööle, sest miski oli nende arvutitega ikka kogu aeg valesti,” meenutab Ulvi.

Ulvi Tallo persoonilugu saad täismahus lugeda SIIN.

Tutvu konverentsi Raamatupidajate Päev 2018- Numbrite mäng programmiga SIIN.

Tegelikult puutus Ulvi kooliajal kokku ka raamatupidamisega, läbides keskkoolis raamatupidamise kursuse, aga siis tundus see talle igav. „Tõsi, sel ajal mulle see üldse ei meeldinud, nii otsustasin minna õppima maastikuarhitektuuri. See eriala meeldis mulle väga, aga kui kooli lõpetasin, siis ei olnud erilisi töövõimalusi.” Üks haridus käes, asus Ulvi Viljandis Mainori kõrgkoolis majandust õppima. Kui ta seejärel Tallinna kolis, pakuti talle kui majandust õppivale noorele tööd raamatupidajana. „Mäletan, et ma muidu poleks seda tööd vastu võtnud, aga sel ajal tulid arvutid ja kui öeldi, et saan arvutiga töötada, võtsin töö vastu.” Kui üheksakümnendatel oli kasutuses DOS-süsteem, siis kümnendi teisel poolel tuli juba Windows koos Exceliga. See oli juba midagi erilist!

Õppimishimulisena rühkis Ulvi aina edasi ning astus õppima EBS-i, et veelgi parem haridus saada. Ulvi on pea kogu aja töö kõrvalt koolis käinud. Ja nüüd viimastel aastatel jälle –nüüd on läbitud ka EBS-i Executive MBA.

Töised saavutused

Täiesti oma raamatupidamisettevõtteni jõudis Ulvi uue aastatuhande algul. Seni oli ta silma paistnud n-ö teistmoodi tegutsejana, kes sai aru, mida raamatupidajalt oodatakse – mitte lõputuid tabeleid ja arve, vaid piltlikku graafikut ja konkreetseid selgitusi.

Alguses ei osanud ta isegi unes ette näha, et kõik tema hullemadki soovid aastate jooksul täituvad. Innovatsioon, IT-arendused, läbimõeldud tööprotsess ja tark töö on vaid osa märksõnadest, mis kuuluvad 2018. aastal tema büroo, ametliku nimega OÜ Grow Finance, argiellu. Ühemehefirma on nüüdseks kasvanud rahvusvaheliseks ettevõtteks, mis pidevalt laieneb, ja töötajaid, kellest enamik raamatupidajad, on kokku juba üle kahekümne. Ulvi on nii klientidele, töötajatele kui ka välismaistele partneritele suutnud end tõestada võimeka juhina, ehkki see pole tulnud kergelt.

Tallinnas Delta Plaza 13. korrusel asuv õdusa sisekujundusega raamatupidamisbüroo Grow ei võlu ainult vaatega, vaid on eeskujuks kõigile ettevõtetele, kes tahavad teha nn tarka tööd ja kasutada tehnoloogia erinevaid võimalusi.

„Paljud kiitlevad, et nad on paberivabad, aga mina ütlen, et selleni oleks pidanud jõudma juba ammu. Nüüd on see normaalsus, mitte uudne eelis. Meie olime paberivabad juba 2010. aastal, aga siis pidin selgitama selle vajadust,” räägib Ulvi.

Vidinad, mis lihtsustavad raamatupidaja tööd ja ka ettevõtte juhtimist, on Ulvile olulised.

Kui küsida, mida tähendab raamatupidamisbüroo jaoks tark töö, toob Ulvi hulga näiteid. Esiteks tähendab see, et tuleb lahti saada tööde dubleerimisest ehk nn tühjast tööst, mida saab automaatselt teha arvutiprogrammis. Iga tehnoloogiline uuendus peab tegema töö kiiremaks, efektiivsemaks, mõistlikumaks. „Enamik tarkvarast töötab tänapäeval gateway’s ühesuunaliselt. Ma tahaks, et need kõik toimiks kahesuunaliselt. Tahan, et arve tuleks sisse, seal on maksetähtaeg, ettevõtte juht vaatab vaid, kas see tähtaeg sobib, ja kohe läheb arve maksmisele. Ei taha, et raamatupidaja peaks kogu aeg sisse logima, et teha mõttetut tööd pangas tasumiseks. Mujal maailmas see süsteem juba töötab.”

Ulvi tunnistab, et enam ta ise raamatupidamist ei tee, vaid tegelebki puhtalt arenduse ja juhtimisega. Grow teeb järjekindlalt ka klientide hulgas selgitustööd, milliseid võimalusi uudsed lahendused pakuvad ning näiteks kui palju lihtsam ja kontrollitavam võib raamatupidamine ettevõtte jaoks olla.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700