Muudatuse eesmärk on koguda tõhusamalt palga ja tööjõu andmeid, teha senisest täpsemat palga- ja tööturustatistikat ning korraldada registripõhine rahvaloendus. Eestis on kasutusel ligi 700 000 ametinimetust. Ametnimetuse ja töökoha asukoha andmeid vajavad Statistikaamet, Sotsiaalministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, SA Kutsekoda, Tööinspektsioon, Kaitseministeerium, kohalikud omavalitsused jne. Muudatus mõjutab kõiki tööandjaid, kes peavad tegema kandeid TÖR-i.
Tööandjale lisandub kohustus kanda TÖR-i
töötaja ametinimetus riigisisese ametite klassifikaatori alusel, kui see puudub, siis rahvusvahelise tööorganisatsiooni rahvusvahelise ametite klassifikaatori 2008 (ISCO-08) kohaselt. Kui sobiv klassifikatsioon puudub, märgitakse tööülesannete sisust lähtudes lähim ametinimetus.
Ametinimetuse TÖR-is märkimise juhendi leiad
SIIT ja
ametite klassifikaatorid SIIT.
Tööandjal tuleb edaspidi kanda TÖR-i ka
töökoha aadress, kus töötaja peab tööülesandeid täitma. Kui töö tegemise koht ei ole püsiv, näiteks ehitamine, objektide valve, või ei ole see kokku lepitud, siis määratakse isiku töökohaks tööandja asukoht. Tööobjektid, näiteks valvatavad korterid, pooleliolevad ehitusobjektid jms, ei ole töökohad.
Töökoha aadressi määramise juhendi leiad
SIIT. Aadressid märgitakse
Maa-ameti aadressiandmete klassifikaatori (ADS) järgi, mille leiad
SIIT.
Ametinimetus ja töökoha aadress tuleb märkida TÖR-i vaid juhul, kui inimene töötab töölepingu alusel või on juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liige. Kui inimene teeb tööd näiteks käsundus- või töövõtulepingu alusel, siis ei tule täiendavaid andmeid TÖR-i kanda.
Määruse muudatus on kavas jõustada 1. jaanuaril 2019.
Eelnõuga saad tutvuda
SIIN ja
seletuskirjaga SIIN.