• 20.04.17, 01:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riigipõhise aruandluse kohustus suurkontsernidele

PwC maksukonsultatsioonide osakonna juht Hannes Lentsius selgitab, millal ja millist teavet tuleb suurkontsernidel esitada riigipõhise aruandluskohustuse raames.
Riigipõhised aruanded suurkontsernidele
  • Riigipõhised aruanded suurkontsernidele Foto: https://pixabay.com/
Riigikogu võttis märtsis 2017 vastu maksualase teabevahetuse seaduse ning maksukorralduse seaduse muutmise seaduse. Sellega viidi sisse täiendused, mille järgi alustatakse automaatset teabevahetust suurkontserne puudutava riigipõhise aruandluse (country by country reporting) osas.
Aruandekohustuslik on selline Eesti maksuresidendist suurkontsern 1 , mille konsolideeritud tulu on 750 miljonit eurot või rohkem ja mis tegutseb piiriüleselt, s.t. mille liikmetest vähemalt üks on muu jurisdiktsiooni maksuresident, sh püsiva tegevuskoha kaudu. Aruande esitajaks on üldreeglina kontserni emaettevõte. Riigipõhises aruandes tuuakse ära kontserni maksuarvestust puudutavad andmed iga riigi või maksujurisdiktsiooni lõikes, kus toimub nende majandustegevus. Sellekohane teave annab vastava riigi maksuhalduritele võimaluse kontrollida, kas makse makstakse seal, kus kasum teeniti. Teave esitatakse vaid asukohariigi maksuhaldurile (Eesti suurkontserni puhul seega Maksu- ja Tolliametile), kes jagab omakorda seda infot teiste asjassepuutuvate riikidega.
Uue regulatsiooni kohaselt tuleb esimest korda esitada aruanne 2016. aasta majandusaastat puudutavate andmete kohta hiljemalt 2017. a lõpuks.
1 Seletuskirja kohaselt on selliseid kontserne Eestis alla kümne.
Autor: Hannes Lentsius, PwC maksukonsultatsioonide osakonna juht

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.09.24, 09:56
Raamatupidajale: tõhus ja praktiline lahendus võlgade kättesaamiseks - Infopanga võlaregister
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega. Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele