Statistikaameti andmetel osales 2015. aastal elukestvas õppes 12,2 protsenti täiskasvanutest. „Eesti elukestva õppe strateegia 2020” järgi on eesmärk 2020. aastaks suurendada osavõttu 20 protsendini. Tööandja peab töötajaid toetama õppepuhkuse andmisega.

- Vandeadvokaat Triinu Hiob käsitleb õppepuhkuse võimaldamist töötajale Foto: erakogu
Täiskasvanute koolituse seadus (TäKS) annab õppivale töötajale õiguse saada igas kalendriaastas õppepuhkust. Õppepuhkus on mõeldud selleks, et töötajal oleks vaba aega õpinguteks, mida ei ole vaja tööandja ettevõtte jaoks. Tööandja huvidest lähtuvat õppimist reguleerib töölepingu seadus (TLS), pannes tööandjale kohustuse töötajat koolitada, kanda sellega seotud kulud ja maksta töötajale koolituse aja eest keskmist töötasu (TLS § 28 lõige 2 punkt 5). TäKS-i § 13 paneb aga tööandjale kohustuse toetada töötaja osalemist tasemeõppes ja täienduskoolituses vaba aja andmisega.
Seotud lood
2025. aasta majanduskeskkond on ettearvamatu – turu dünaamika muutub kiiresti, geopoliitilised tegurid mõjutavad äritegevust ja sektoritevahelised erinevused süvenevad. Kuidas tagada, et su ettevõte ei jääks konkurentidest maha, vaid looks teadlikult kasvu ja ennetaks riske?