• 31.03.16, 16:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Audiitorkogu sõlmis koostööleppe

30. märtsil 2016 sõlmisid Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu ja Makedoonia audiitorite järelevalveorganisatsiooni CAOARM president Sonja Gjelova-Stojanova koostööleppe, mille alusel tehakse lähiaastatel mõlemale osapoolele kasulikku koostööd.
Audiitorkogu sõlmis koostööleppe Makedoonia kolleegidega. Vasakult:CAOARM president Sonja Gjelova-Stojanova, Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu
  • Audiitorkogu sõlmis koostööleppe Makedoonia kolleegidega. Vasakult:CAOARM president Sonja Gjelova-Stojanova, Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu Foto: Märt-Martin Arengu, Audiitorkogu president
Sel nädalal viibib Audiitorkogu kutsel Eestis Makedoonia audiitorite järelevalveorganisatsiooni CAOARM delegatsioon. Audiitorkogu kontoris allkirjastati koostöölepe, mis loob hea aluse mitmeteks koostööprojektideks lähiaastatel. CAOARM-i eestvedamisel ning eurorahastuse toel on plaanis läbi viia audiitortegevust tutvustava ning selle kvaliteedi kontrollimist võimaldava abimaterjali koostamine. avaldas lootust, et selline abimaterjal võiks aidata muuta ka Eestis läbiviidavaid auditite kvaliteedikontrolle paindlikumaks ning rohkem riskipõhist lähenemist soosivaks.
Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu
„Projekt, mis on hetkel veel taotlusfaasis, kuid mille edukuses oleme väga kindlad, teostataks tegelikult kolme riigi vastavate organisatsioonide poolt: Makedoonia, Sloveenia ja Eesti. Projekti lõpptulemus on mõeldud kõigile sarnastele audiitortegevust haldavatele organisatsioonidele, kuid me ise loodame sealt abi ennekõike just tekstis osundatud ulatuses – et senine kvaliteedikontroll paindlikumaks ning riskipõhisemaks,“ selgitas Arengu.
Kvaliteedikontrolli alusdokumendiks jääb endiselt rahvusvaheline standard ISQC 1, kuid seda, kuidas siis ikkagi täpselt neid kontrolle läbi viia, aitaks projekti lõpptulemus loodetavasti paremini mõtestada. Tegemist on kaheaastase projektiga, mis peaks lõppema 2018 teisel poolaastal.
Audiitorkogu presidendi sõnutsi on meil makedoonlastelt õppida ennekõike entusiasmi ning seda, et me aeg-ajalt enda saavutusi ka mõistaksime hinnata: „Puutudes pidevalt kokku Eesti IT-lahendustega, kipume aeg-ajalt ettetulevaid kitsaskohti liialt võimendama – enamike maailma riikide jaoks on tegemist ikka parajalt ulmeliste saavutustega. Samas sobiv annus rahulolematust on alati hea, see hoiab värskena ja pilgu uutel, veelgi parematel lahendustel,“ tõdes Märt-Martin Arengu.
Samuti oli Makedoonia delegatsioon väga huvitatud Eesti IT arengutest ning kaalub tõsiselt Audiitorkogu loodud auditeerimistarkvara E-dok kasutuselevõttu Makedoonias. Lisaks tutvustasid makedoonlastele oma IT projekte ka Registrite ja Infosüsteemide Keskuse ning Rahandusministeeriumi esindajad. Ka viimatimainitud esitlused pakkusid külalistele suurt huvi ning visiidi kokkuvõtteks mainiti, et Eesti edulugu Euroopa ja Läänega integreerumisel ja maailma tipptasemel IT-keskkonna kujundamisel on Makedooniale suureks eeskujuks ja inspiratsiooniks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 24.09.24, 09:56
Raamatupidajale: tõhus ja praktiline lahendus võlgade kättesaamiseks - Infopanga võlaregister
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega. Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele