Autorid: Tööelu.ee, Tööelu.ee • 2. november 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kuidas rakendada töötervishoiu nõudeid?

Töökeskkonna korralduse ja riskianalüüsi kohta saab lisainfot tööelu portaalist
Foto: Meeli Küttim
Tööinspektsiooni konsultant Mari-Liis Ivask selgitab, kust saab korrektset infot töötervishoiu ja tööohutuse nõuete ja nende täitmise kohta.

Lugeja küsib: 

Käisin töökeskkonna koolitusel ja sain palju uut infot. Siiski tunnen, et vajan lisaks abi teemal, kuidas töötervishoiu ja tööohutuse nõudeid konkreetselt meie ettevõttes peaks rakendama. Kas saaksin kuskilt lisaks tasuta infot ja abi?

Vastab Tööinspektsiooni töökeskkonna nõustamise osakonna konsultant Mari-Liis Ivask: . Tööelu portaalis on info välja toodud valdkondade ja teemade kaupa. Töökeskkonna teema alt leiate infot nii töökeskkonna ohutegurite, töökeskkonna korralduse, töökeskkonna riskianalüüsi, tööstressi kui tervise edendamise kohta. Lisaks on tasuta info küsimise ja konsultatsiooni võimalus telefoni teel Tööinspektsiooni infotelefoni näol – helistada on võimalik igal tööpäeval kella 9.00 kuni 16.30 numbril 6406000. Tasuta info ja abi saamiseks on võimalus tulla ka Tööinspektsiooni vastuvõtule – igakuiselt nõustavad töökeskkonna valdkonna spetsialistid nii töötajaid kui tööandjaid erinevates büroodes üle Eesti. Konkreetsete vastuvõtuaegade kohta leiate infot Tööinspektsiooni kodulehelt. Nii telefoni teel infot küsides kui vastuvõtule tulles ei ole teil kohustust öelda Tööinspektsioonile oma ettevõtte nime.

Nii töösuhete kui töökeskkonna teemadel on heaks abiks Tööelu portaal – www.tooelu.ee

Uue teenusena pakub Tööinspektsioon tööandjatele ka tasuta töökeskkonna nõustamist ettevõttes kohapeal. Nõustamise teenus ei ole seotud järelevalvega, seega külastuse käigus avastatud puudustega seoses tööandjale ettekirjutust ei järgne. Nõustamise eesmärk on juhtida tööandja tähelepanu ettevõtte töökeskkonna ja selle korralduse kitsaskohtadele ning teha ettepanekuid ja anda soovitusi, kuidas töökeskkonda ja selle alast tööd ettevõttes parendada. Nõustamise teenus piirdub tööandja konsulteerimisega – see tähendab, et nõustamise käigus ei koostata ettevõttesiseseid dokumente ega tehta töötajate juhendamist. Nõustamine annab tööandja jaoks järje ja teadmise tänasest töökeskkonna olukorrast ning suunised edaspidiseks. Soovi kutsuda töökeskkonna konsultant ettevõttesse saab Tööinspektsioonile edastada aadressil [email protected].

Head infot ja abi pakuvad ka tasuta töökeskkonnaalased teabepäevad ja infohommikud, mille kohta leiate infot nii Tööinspektsiooni kodulehelt kui Tööelu portaalist. Käesoleva aasta lõpul on käsil töökeskkonnaalased infohommikud teemal „Miks juhtuvad tööõnnetused“, mille raames käsitletakse ka töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmisega seonduvat.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700