Juuli Laanemets • 27 detsember 2013
Jaga lugu:

Haigushüvitise arvestamine

Lugeja küsis: Tööandjal tuleb maksta töötajale haiguslehe alusel haigushüvitust 4-8 kalendripäeva eest 70% ulatuses töötaja keskmisest töötasust. Kas tasu leidmisel tuleb arvestada ka arvestusperioodi sisse jäävate pühadega?

Vastas Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Urve Stroom:

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse § 12/2 lõike 1 kohaselt maksab tõepoolest tööandja töötajale töövõimetuslehe alusel haigushüvitust haigestumise või vigastuse 4-nda kuni 8-nda kalendripäeva eest 70% ulatuses töötaja töötasust. Tööandja arvutab keskmise kalendripäeva tasu välja vastavalt Vabariigi Valituse määruse „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“ § 4 lõikes 3 sätestatud reeglite kohaselt. Kuna haigushüvitist makstakse kalendripäevades tuleb arvestuse aluseks võetud töötasud jagada sama perioodi kalendripäevade arvuga. Selle perioodi sisse jäävad rahvus- ja riigipühad lähevad arvestuse sisse.

Jaga lugu:
Seotud lood
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee