Juuli Laanemets • 11. november 2013
Jaga lugu:

Eesti Pank: aeg oleks juba kasutada pikka kontonumbrit

Eelmisel nädalal toimus Eesti Pangas maksekeskkonna foorum, kus arutati ühtsete üleeuroopaliste maksetingimuste ettevalmistuse olukorda. Ettevõtjate liitude esindajate kinnitusel vajatakse muudatuste õigeaegseks tegemiseks veel pankade abi.

Alates veebruarist 2014 tohib Eestis arvetel ja maksete tegemisel kasutada kontonumbrit ainult rahvusvahelisel ehk IBAN-kujul, riigisisese otsekorralduse asemel tuleb kasutusse e-arve püsimakseteenus ja osa panku toob eeldatavasti turule ainult piiriüleseks kasutuseks mõeldud SEPA otsekorralduse. Pangad on SEPA maksekorralduste ja e-arve püsimaksete muutustega ajakavas, kuid SEPA otsekorralduse kui uue teenuse juurutamine võtab aega ja see jõuab pangaklientideni mõnevõrra hiljem.

„Kuna kõik pangad toetavad juba praegu IBANi kasutamist, kutsume raamatupidajaid üles väljastama võimalusel ainult pika kontonumbriga arveid. See aitab kindlasti uuel aastal muudatusega sujuvamalt harjuda,“ ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller.

Pärast septembrit, kui rahandusministeerium saatis 136 tuhandele ettevõttele teavituskirja, on ettevõtjate liitude kinnitusel väikeettevõtjate teadlikkus kasvanud. Mülleri sõnul tuleb ettevõtetel vajalikud muutused nüüd ära teha, vajadusel koostöös tarkvaraettevõtete ja pankadega. „Maksete edastamist pankadesse failidena saab juba praegu katsetada ja selle proovimiseks tuleb oma pangaga ühendust võtta. Soovitame ettevõtetel olla aktiivsed,“ märkis Müller.

Maksekeskkonna foorumil arutasid keskpanga, pangaliidu, rahandusministeeriumi ja turuosaliste esindajad ühtsete üleeuroopaliste maksetingimuste ettevalmistuse olukorda. Pangad on ettevalmistusega ajakavas.

Loe ka veel INFOPÄEV: Mida muudab SEPA ettevõtete maksekeskkonnas?

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt