Juuli Laanemets • 6. november 2013
Jaga lugu:

Loomemajandus saab 700 000 eurot toetusteks

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas eile määruse muudatuse, mille kohaselt toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) loomemajanduse tugistruktuuride kaudu loomeettevõtlust ja valdkondadevahelist koostööd kuni 2015. aasta keskpaigani kokku 700 000 euroga.

Toetuse eesmärk on suurendada loomeettevõtete ja teiste valdkondade ettevõtjate koostööd ning kasvatada nii tootlikkust kui ka lisandväärtust toote või teenuse kohta. Teise põhisuunana toetatakse loomemajandusettevõtete ekspordivõimekuse suurendamist, seejuures on eelkõige fookuses erinevad ühistegevused. Kolmas suund on suurendada loomemajanduse piirkondlike ja valdkondlike arenduskeskuste rolli eri sihtgruppide teadlikkuse ja kompetentsi kasvatamisel kahe esimese eesmärgi täitmiseks.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) asekantsleri Ahti Kuninga sõnul on Eesti loomemajanduse ekspordimaht madal, selle üheks põhjuseks on ettevõtete väiksus  ja vähene koostöö. „Loomemajanduse arenduskeskuste senine tegevus on aga andnud hea kontaktide ja kogemuste baasi, millelt järgnevate ekspordiprojektide planeerimisel ja elluviimisel saab loota juba märksa rohkem tulemusi. Seepärast on ka järgmise taotlusvooru üks peamisi eesmärgike ekspordivõimekuse kasvatamine,“ ütles Kuningas. „Samas takistab sektori arengut vähene koostöö teiste majandusharude ettevõtjatega ning ka siin ootame, et arenduskeskused võtaksid aktiivsema rolli.“

Toetuse suurus on sõltuvalt projekti sisust 40 000 kuni 90 000 eurot, omafinantseeringu määr on vähemalt 20 protsenti. MKM vahendas, et taotlusvooru avamise kuupäevast teavitab EAS oma veebilehel ja üleriigilise levikuga päevalehes.

Loomemajanduse ergutamisega tegelevate inkubaatorite ja piirkondlike ning valdkondlike arenduskeskuste toetamiseks on varem korraldatud kaks taotlusvooru. 2010. aasta veebruaris rahastati 13 projekti kokku 4,92 mln euroga, rõhk oli peamiselt inkubaatorite ja arenduskeskuste väljaarendamiseks vajalikel investeeringutel. Teise taotlemisvooruga 2011. aasta lõpus rahastati 9 projekti kokku 1,31 mln euro ulatuses ja põhifookus oli tugistruktuuride võimekuse tugevdamisel ning loomeettevõtjate eksporti edendavatel ühistegevustel.

Loomemajanduse tugistruktuuride toetamise meedet rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt