Juuli Laanemets • 23. september 2013
Jaga lugu:

Kas väikelapse ema saab töölepingu kiirkorras lõpetada?

Lugeja küsib: Käin tööl ja ühtlasi kasvatan alla kolme aastast last. Tahan töölepingu kiiresti üles öelda, kuna leidsin tasuvama töö välismaal ja selle töökoha saamisega on kiire. Kas minul, kui alla kolme aastase lapse emal on mingisugune võimalus töölepingut lühema etteteatamisega üles öelda? Olen kuulnud jutte kas kolmest või viiest päevast. Kas see jutt peab paika?

Vastas: Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski

Paljudes töötajates tekitab selle küsimuse puhul ilmselt segadust eelmise töölepingu seadusega sätestatud vastav regulatsioon. Nimelt, enne 01.07.2009.a. kehtinud töölepingu seaduse (TLS 1992) § 79 lõike 2 kohaselt võis määramata ajaks sõlmitud töölepingu üles öelda vähemalt 5 kalendripäeva ette naine, kes kasvatas alla kolmeaastast last.

Kehtiv töölepingu seadus (TLS) taolist regulatsiooni ette ei näe. TLS § 91 lõige 3 sätestab vaid, et töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd. Töötaja võib töölepingu taolisel puhul üles öelda üksnes mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta ülesütlemise aluseks olnud asjaolust teada sai või pidi teada saama (TLS § 91 lg 4).

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt