Juuli Laanemets • 22. august 2013
Jaga lugu:

Töötukassa nõukogu esimeheks sai Taavi Rõivas

Eile valis Töötukassa nõukogu uueks nõukogu esimeheks sotsiaalminister Taavi Rõivase, eelnevalt täitis seda positsiooni tööandjate esindaja. Kinnitati ka jooksva aasta lisaeelarve, millega täiendavalt suunatakse 2,3 miljonit eurot töötute tööhõive tõstmiseks.

Töötukassa nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul on lähiaastatel töötukassa olulisimaks väljakutseks töövõimekaotuse ja puuetega inimeste tööle aitamine. Töövõimetuspensionide reformi ettevalmistamise käigus on juba järgmisel aastal plaanis osutada rohkem ja paindlikumatel tingimustel tööturuteenuseid, mis toetavad erivajadustega inimeste töötamist.

Nõukogu koosolekul kinnitati töötukassa 2013. aasta lisaeelarve, millega eraldatakse tööturuteenuste ja -toetuste sihtkapitalist aktiivsete tööturumeetmete osutamiseks täiendavalt 2,3 miljonit eurot. Rõivase sõnul tekkis vajadus täiendavate vahendite järele, kuna vajadus töötukassa teenuste järele on olnud prognoositust suurem. Esimesel poolaastal osales erinevatel tööturuteenustel 32,5% töötukassa klientidest. Eriti on oodatust rohkem inimesi vajanud töölesaamiseks koolitust, tööharjutust ja pereliikme hoolduskulude hüvitamist. Lisaeelarvega saab pakkuda töötutele töölesaamist toetavaid tööturuteenuseid vastavalt kasvanud vajadustele, kinnitas Rõivas. Lisades, et viimasel ajal on märgatavalt vähenenud nii pikaajaliste kui noorte töötute arv, milles on oluline roll olnud töötukassal.

Nõukogu  tutvus veel töötuskindlustusmakse määra prognoosiga. Maksemäära arutelu jätkub järgmisel töötukassa nõukogu koosolekul. Töötukassa nõukogu peab tegema valitsusele ettepaneku maksemäära kehtestamiseks hiljemalt 1. novembril.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt