Juuli Laanemets • 14. detsember 2012
Jaga lugu:

MTÜ majandusaasta aruande kinnitamine

Lugeja küsis: Kas MTÜ aastaaruande saab allkirjastada ainult üks juhatuse liige?

Vastas Alvin, Rödl & Partner Advokaadibüroo OÜ advokaat Kaarel Tammar

Vastavalt mittetulundusühingute seadusele § 36 koostab pärast majandusaasta lõppu juhatus majandusaasta aruande raamatupidamise seaduses sätestatud korras. Seega kehtib ka raamatupidamise seadus §25 lõige, mille kohaselt allkirjastab vähemalt üks raamatupidamiskohustuslase tegevjuhtkonna liige raamatupidamiskohustuslase majandusaasta aruande viivitamata pärast selle heakskiitmist (ja enne kinnitamist), näidates ära majandusaasta aruande koostamise lõpetamise kuupäeva.

Mittetulundusühingute seadusele §36 lõige 4 kohaselt kirjutavad juba kinnitatud majandusaasta aruandele alla kõik juhatuse liikmed. Sellise topelt allkirjastamise sisulisest mõttest, just nimelt sellises järjekorras, on raske aru saada. Pigem võis ette näha, et kinnitamisele minevale aruandele kirjutab alla kogu tegevjuhtkond (võttes kollegiaalse vastutuse selle õiguse eest) ja registrile esitatavale aruandele piisaks ühest allkirjast.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt