Jaga lugu:

Kas maksenõue kuludokumendiks on piisav?

Kas raamatupidamise algdokumendiks s.t. kuludokumendiks võib olla maksenõue kinkekaartide kohta?Kinkekaarte müüvad kaubanduskeskused ei väljasta arvet vaid maksenõude, põhjendusega kuna tegemist ei ole kauba võõrandamisega.Kinkekaardid on vajalikud tervise projekti raames, mis väljastatakse projektis osalejatele allkirja vastu ja kulutuse kohta esitatakse ostukviitung.

Vastas: Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Raamatupidamise seaduse § 7 on sätestatud nõuded, millele peab raamatupidamise algdokument majandustehingu toimumist tõendava tõendina vastama. Juhul, kui kinkekaardi maksenõue vastab nimetatud nõuetele, siis võib seda käsitleda kuludokumendina. Kui mitte, siis ei või kinkekaardi maksenõuet kuludokumendina käsitleda. Sellisel juhul on kuludokumendiks ostukviitung, mis saadakse kinkekaardi vastu.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt