Jaga lugu:

Puhkusetasu arvutamine

Kuidas arvutatakse puhkusetasu, kui mul on muutumatu suurusega töötasu? Olen lugenud, et kasutatakse erinevaid arvutuskeeme. Kas muutub midagi tasu arvestuses, kui võtan puhkust välja osade kaupa (1-2 nädalat korraga)?

õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Vastas

Puhkusetasu arvutamisel tuleb lähtuda TLS § 70 ja § 29 lg 8 ning Vabariigi Valitsuse 11.06.2009 määrusest nr 91 Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord. Nimetatud määruses § 1 lg 1¹ on sätestatud, et kui töötajale maksti keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud 6 kalendrikuu eest ainult muutumatu suurusega töötasu, siis puhkusetasu maksmiseks keskmist töötasu ei arvutata ja töötajale makstakse muutumatu suurusega töötasu. Osade kaupa puhkuse välja võtmisel jääb tasu arvutus samaks. Vajalik on ka puhkepäevade arvestuse pidamine.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee