Juuli Laanemets • 13. märts 2012
Jaga lugu:

Kas teenus maksustatakse käibemaksuga?

Firma, mis on registreeritud Inglismaal, soovib tellida meilt Eestis müüdud olmetehnika garantiiremondi teenust. Kohustus tagada Eestis müüdud toodete garantiiteenindus lasub Inglise firmal, remonti vajavad tooted asuvad reeglina Eestis (vahel harva võidakse tuua eraisiku poolt ka mõnest lähedasest liikmesriigist), remonditakse Eestis, teenuse hind (USD) on lepinguga kindlaks määratud. Arve tuleb esitada Inglismaal registreeritud firmale USD vääringus. Kas sellise teenuse arvele tuleb lisada ka käibemaks 20%?

Vastab Õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Juhul, kui teenuse saajaks on Inglismaa Kuningriigi äriühing, mis on vastava riigi registreeritud käibemaksukohustuslane, millele on väljastatud käibemaksukohustuslase number, siis osutatud teenusele käibemaksu ei lisandu. Arvele peab sellisel juhul lisama ka teksti, et teenus on käibemaksuvaba EU Direktiivi 2006/112 art. 196 järgi.

Siiski, kui Inglismaa Kuningriigi äriühingul käibemaksukohustuslase registreering ja number puudub, siis tuleb osutatud teenusele lisada käibemaks. 

 

 

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt