Juuli Laanemets • 2. veebruar 2012
Jaga lugu:

Missuguses perioodis ja kuidas kajastada tulusid ja kulusid?

Palun viiteid arvestuse aluseks olevatele seadusesätetele, RTJ-dele. Tegemist on MTÜ-ga. 15.06.2011 asus korteriühistusse (edaspidi KÜ) tööle töötaja. Eelnevalt oli sõlmitud Töötukassaga leping, et Töötukassa maksab KÜ-le, töötajale makstud palgast 50%, palgatoetust 6-e kuu jooksul. Töötasu arvestusperiood oli 15.06.2011 kuni 14.12.2011.Palgatoetus laekus ajavahemikus 10.07.2011 kuni 10.01.2012.

Palgatoetuse maksmine on TINGIMUSLIK. Töötaja peab töötama KÜ-s vähemalt aasta, s.t. kuni 14.06.2012. Kui KÜ lõpetab töötajaga töölepingu enne 14.06.2012 töötajast mittetulenevatel põhjustel, siis tuleb palgatoetus tagastada Töötukassale.

Vastas õigusbüroo VK & Partnerid jurist Kuldar Kirt

Vastavalt raamatupidamise seaduse § 5 sätestatule lubab seadus kassapõhist arvestust kasutada ainult FIE puhul. Ülejäänud raamatupidamiskohustuslased peavad kasutama tekkepõhist arvestust. Järelikult kajastatakse küsimuses nimetatud tulud ja kulud pearaamatus vastavalt nende tekkimisele.

Eeltoodut arvestades tuleb töötasu kajastada vastavalt selle tasumisele. Palgatoetus tuleb kajastata kasumiaruandes tuluna ja bilansis viitvõlana sellest hetkest, kui raamatupidamiskohustuslasel tekib väljamaksekohustus.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt