30. september 2011
Jaga lugu:

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida väisata nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Cabaret Rhizome

06.10 kl 19 “Üksi”Kaarli pst 9, Tallinn

Eesti Draamateater

30.09 kl 19 “Rahauputus”30.09 kl 19 “Kõik on täis”01.10 kl 19 “Aabitsa kukk”01.10 kl 19 “Panso”01.10 kl 19 “Hiilgav!”02.10 kl 19 “Tuhkatriinumäng”02.10 kl 19 “Viies kolonn”04.10 kl 19 “Võlanõudjad (Veneetsia kaupmees)”04.10 kl 19 “Punane”05.10 kl 19 “Panso”05.10 kl 19 “Augustikuu”05.10 kl 19 “Marquis d´Artiste”06.10 kl 19 “Kõik on täis” Võru Kandles06.10 kl 19 “Pulmad”06.10 kl 19 “Vombat”Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

30.09 kl 11 “Kalle Blomkvist jaRasmus”01.10 kl 12 “Kodud”01.10 kl 12 “Kalle Blomkvist jaRasmus”02.10 kl 12 “Kalle Blomkvist jaRasmus”02.10 kl 15 “Rapuntsel” esietendus04.10 kl 11 “Kalle Blomkvist jaRasmus”05.10 kl 11 “Kalle Blomkvist jaRasmus”06.10 kl 11 “Käed ja kindad”06.10 kl 11 “Rapuntsel”Lai 1, Tallinn

Endla Teater

30.09 kl 19 “Mees, kes teadisussisõnu”30.09 kl 19 “Lõpp”01.10 kl 19 “Külmale maale”01.10 kl 19 “Põletus”03.10 kl 19 “Eesti mees ja tema poeg” Eesti Draamateatris06.10 kl 19 “Palju õnne argipäevaks!”06.10 kl 19 “Esimesed suudlused”Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

30.09 kl 19 “Silva”01.10 kl 19 “Balletiõhtu”02.10 kl 19 “RahvusvaheliseMuusikapäeva Ooperigala”05.10 kl 19 “Manon”06.10 kl 19 “Carmen”Estonia pst 4, Tallinn

Hansahoovi teater

02.10 kl 19 “Sinised kilesussid jalas”Elva Huviala- ja Kultuurikeskuses“Sinilind”05.10 kl 20 “Sinised kilesussid jalas”Aleksandri 46, Tartu

Kanuti Gildi Saal

06.10 kl 19.30 “Pidusöök”installatsioon-etendus. Taavi Eelmaa,Veronika Vallimäe, Einike LeppikPikk 20, Tallinn

Monoteater

04.10 kl 19 “Minu hind?”Vene Kultuurikeskuseswww.monoteater.ee

Piip ja Tuut Mängumaja

02.10 kl 11 “Südamelähedased asjad”06.10 kl 10 “Sipsik” KirjandushommikToom-Kooli 13, Tallinn

Rakvere Teater

30.09 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”30.09 kl 19 “Tuulte pöörises”01.10 kl 19 “Eksperiment õhupumbaga”01.10 kl 19 “Leenane´i kaunitar”03.10 kl 12 “Väike Mukk”Eesti Draamateatris03.10 kl 19 “Täismäng”Eesti Draamateatris04.10 kl 12 “Muumitroll ja Sabatäht”05.10 kl 19 “Nullpunkt”Jõgeva Kultuurikeskuses05.10 kl 19 “Unenäokohvik”Pangamajas06.10 kl 19 “Nullpunkt”06.10 kl 19 “Saja-aastane maja”Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

30.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”01.10 kl 19 “Keskööpäike”01.10 kl 19 “Koletis kuu peal”03.10 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”03.10 kl 19 “Keskööpäike”03.10 kl 19 “Koletis kuu peal”04.10 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”04.10 kl 19 “Koletis kuu peal”05.10 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”05.10 kl 19 “Koletis kuu peal”06.10 kl 19 “Vincent”Lai 23, Tallinn

Tartu Uus Teater

02.10 kl 19 “Peeter Volkonskiviimane suudlus” Genialistide Klubis04.10 kl 19 “Rein Pakk otsib naist!” Rakvere Teatris05.10 kl 19 “Peeter Volkonskiviimane suudlus” Rakvere TeatrisMagasini 5, Tartu

Teater NO99

30.09 kl 19 “Three Kingdoms”01.10 kl 19 “Three Kingdoms”03.10 kl 19 “Three Kingdoms”04.10 kl 19 “Three Kingdoms”06.10 kl 19 “Three Kingdoms”Sakala 3, Tallinn

Teoteater

02.10 kl 19 “Mängi minuga”Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Ugala Teater

30.09 kl 19 “Minu isa 20 aastathiljem” Ugala Teatri kohvikus01.10 kl 19 “Amadeus”03.10 kl 19 “Meeste kodu”05.10 kl 19 “Minu isa 20 aastathiljem” Ugala Teatri kohvikusVaksali 7, Viljandi

Vanemuine

30.09 kl 19 “Lõbus lesk” esietendus30.09 kl 19 “Rumm ja viin”Sadamateatris01.10 kl 12 “Väikese onu saaga”Teatri Kodus01.10 kl 19 “Puhastus” Väikeses majas01.10 kl 19 “Kaos”02.10 kl 12 “Väikese onu saaga”Teatri Kodus02.10 kl 16 “Casanova” Väikeses majas02.10 kl 16 “Härra Amilcar”04.10 kl 15 “Appi! Ooper!? 1. tund”04.10 kl 19 “Rumm ja viin”Sadamateatris05.10 kl 19 “Lõbus lesk”05.10 kl 19 “Rumm ja viin”Sadamateatris06.10 kl 11 “Väikese onu saaga”Teatri Kodus06.10 kl 19 “Helisev muusika”Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater

30.09 kl 19 “The Black Rider”Kultuurikatla katelde ruumisTõnismägi 2, Tallinn

Viljandi Nukuteater

02.10 kl 16 “Nif, Nuf, Nafi lugu”04.10 kl 11 “Nif, Nuf, Nafi lugu”06.10 kl 11 “Nif, Nuf, Nafi lugu”Lossi 31, Viljandi

Von Krahli Teater

04.10 kl 18 “12karamazovit”05.10 kl 18 “12karamazovit”06.10 kl 18 “12karamazovit”Rataskaevu 10, Tallinn

KONTSERT

Abja kultuurimaja

06.10 kl 18 ELiitkontserdid. LISZT 200. Ralf TaalPärnu mnt 28, Abja-Paluoja, Viljandimaa

Antsla Kultuuri-ja spordikeskus

04.10 kl 19 Maian Kärmas (laul),Andre Maaker (kitarr),Ain Agan (kitarr)Kooli tee 19, Antsla, Võrumaa

Eliisabeti kirik

30.09 kl 19 “Illuminatsioonid”sopran Kai Kallastu, Pärnu Ooperi orkester ja dirigent Andrus KallastuNikolai 22, Pärnu

Endla Jazzklubi

30.09 kl 21.30 Jazzliit: Henri Peipman Sometime Edition01.10 kl 21.30 Jazzliit: Laura Junson BandKeskväljak 1, Pärnu

Estonia kontserdisaal

01.10 kl 18.30 “Rahvusvahelinemuusikapäev”Tallinna Kammerorkester,Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiakammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor,dirigent Tõnu Kaljuste  04.10 kl 19 “Eesti Muusika Kullafond I” Vardo Rumessen ja Peterburi kvartett06.10 kl 19 Forbidden City Chamber Orchestra (Hiina)Estonia pst. 4, Tallinn

Estonia Talveaed

04.10 kl 19 “Mustlaslaager”Claudia Ševtšenko (laul, tants), Jaan Sööt (kitarr, laul), Toomas Lunge (klahvpillid, laul), Indrek Kalda (viiul, mandoliin)Estonia pst. 4, Tallinn

Jõhvi kontserdimaja

30.09 kl 19 “Ajatud trubaduurid”Tõnis Mägi Ja Andres Mustonen,Hortus Musicus  05.10 kl 19 “Eesti Muusika Kullafond I” Vardo Rumessen ja Peterburi kvartettPargi 40, Jõhvi

Kanuti Gildi Saal

30.09 kl 19.30 “Forbidden to Sing” Raoul Kurvitz, sooloplaadi esitluskontsertPikk 20, Tallinn

Kloostri Ait 

30.09 kl 20 Jaak Lutsoja (akordion)01.10 kl 20 Mari Ronimois (vokaal, tamburiin), Pent Järve (kitarr),Raul Ojamaa (kitarr) Vene tänav 14, Tallinn

Luua Metsanduskool

05.10 kl 19 Weekend Guitar TrioLuua, Palamuse vald, Jõgeva maakond

Teater NO99

30.09 kl 22 Jazzklubi “Global Village”Brian Melvin, Kaarel Liiv, Raun JurikasSakala 3, Tallinn

Nokia Kontserdimaja

30.09 kl 20 Ansambli YÖ30 aastapäeva kontsertEstonia pst. 9, Tallinn

Nõmme Kultuurikeskus

01.10 kl 18 Mari Kalkun Trio Turu plats 2, Tallinn

Paide raekoda

06.10 kl 16 “Raimond Valgre -Legend” Tõnu Raadik (laulud, swingiv viiul), Henn Rebane (virtuoosne akordion)Keskväljak 14, Paide

Paide Spordihall

01.10 kl 19 “Luule on hääleta laul”Paide linna Juubelikontsert. Koit Toome, Ivo Linna, Gerli Padar ja Lauri Lugu, üheskoos Antti Kammiste ansambliga.Sirje Graubergi Laulukooli lapsedAiavilja 1, Paide

Pärnu Kontserdimaja

01.10 kl 19 “Ajatud trubaduurid”Tõnis Mägi Ja Andres Mustonen,Hortus MusicusAida 4, Pärnu

Rock Cafe

30.09 kl 21 Von Hertzen Brothers (FIN) / Airship (UK) / Vaiko Eplik / Dramamama / Princes01.10 kl 21 Singer Vinger / Mihkel Ratt / Taavi Peterson & Üdi03.10 kl 19 Grandmaster Flash (USA)05.10 kl 20 FM Belfast (ISL)Tartu mnt 80D, Tallinn

Rõuge rahvamaja

01.10 kl 16 “Hümn Armastusele”Silvi Vrait, Raivo Tafenau (akordion), Jürmo Eespere (klahvpillid), Liina Amon (trummid)Metsa 2, Rõuge

Tallinna Jaani kirik

01.10 kl 15 “Illuminatsioonid”sopran Kai Kallastu, Pärnu Ooperi orkester ja dirigent Andrus KallastuVabaduse väljak 1, Tallinn

Vanemuise kontserdimaja

02.10 kl 19 “Ajatud trubaduurid”Tõnis Mägi Ja Andres Mustonen,Hortus MusicusVanemuise 6, Tartu

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus

05.10 kl 17 “Las jääda ükski mets.Andres Valkonen 60” Triinu Taul ja Tuuli Taul, Tõnis Mägi ja Ivo Linna, Raivo Tafenau ansambel, Andres Valkonen (klaver), Kontserti juhib Olavi PihlamägiKesk 1, Valga

Vastseliina rahvamaja

02.10 kl 16 “Hümn Armastusele”Silvi Vrait, Raivo Tafenau (akordion), Jürmo Eespere (klahvpillid), Liina Amon (trummid)Võidu 38, Vastseliina, Võrumaa

KINO

Cinamon 

“Röövitu”R–N kl 14.05, 16.15, 18.30“Nakkus”R, E–N kl 13.15, 15.30, 17.45, 20.00;L–P kl 15.30, 17.45, 20.00, 22.05“Mis su number on?”R–N kl 12.30, 14.45, 17.15 (v.a. L,P), 19.25, 21.35“Punamütsike kurjuse vastu” 3Deesti keeles: R, E–N kl 12.15; L–P kl 12.00“Seksisemud”R–N kl 15.00, 19.45 (v.a. N), 22.00; L–P kl 11.45“Õuduste öö” 3DR–N kl 16.30, 19.00“Uinuv kaunitar”R, E–N kl 22.05; L–P kl 21.45“Südaöö Pariisis”R, E–N kl 21.45; L–P kl 20.45“Lotte ja kuukivi saladus”eesti keeles:R, E–N kl 12.45, 17.30; L–P kl 11.30, 17.15 “Kehad vahetusse”R, E–K kl 20.45; L–P kl 17.30; N kl 19.45“Smurfid” 3Deesti keeles: R–N kl 14.15“Autod 2”eesti keeles:R, E–N kl 12.00; L–P kl 13.15“Tõeline teras”N kl 20.45  Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza  

“Autod 2” 3Deesti keeles: L–P kl 16.50“Smurfid” 3Deesti keeles: kl 14.25 (v.a. E);vene keeles: kl 11.30 (v.a. N)“Lotte ja kuukivi saladus”eesti keeles: kl 11.35, 15.40; L–P kl 17.45“Kauboid ja tulnukad”kl 16.45 (v.a. R, N), 21.35 (v.a. R, N)“Larry Crowne”kl 15.50“Lõpp-punkt 5”kl 16.50 (v.a. L, N, P), 19.50 (v.a. N), 22.20“30 minutiga või rutem”kl 13.50, 18.05, 22.15“Võitleja”kl 14.00, 19.05“Õuduste öö” 3Dkl 14.10 (v.a. N), 17.10 (v.a. L–P), 21.50 (v.a. N), 22.25 (v.a. N)“Seksisemud”kl 11.45, 14.15, 16.40, 19.15, 21.45“Mis su number on?”kl 12.00, 14.30, 17.00, 19.25, 21.55“Südaöö Pariisis”kl 11.40, 20.05“Hodorkovski”kl 19.20 (v.a. R, N)“Ma ei tea, kuidas ta seda teeb”kl 11.50, 16.55, 22.00“Röövitu”kl 11.55, 14.20 (v.a. R), 17.05, 19.35, 22.05“Nakkus”kl 12.20, 14.50, 17.20, 19.45, 22.10“Tõeline teras”N kl 15.30, 18.30, 21.10“Eliitkillerid”N kl 21.20“Punamütsike kurjuse vastu” 3Deesti keeles:kl 12.05, 14.55, 17.35, 19.30 (v.a. N);vene keeles: kl 12.30, 13.35, 19.55“Riskipiir”N kl 19.15National Theatre Live:“One Man, Two Guvnors” E Kl 14.00National Theatre Live:“Köök” N kl 21.00Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan 

“Hodorkovski”kl 17.15“Õuduste öö” 3Dkl 14.15, 21.30 (v.a. N)“Mis su number on?”kl 12.15, 14.45, 19.30, 22.00“Punamütsike kurjuse vastu” 3Deesti keeles: kl 12.00, 17.00, 19.15 (v.a. N)London National Theatre Live:“Köök” N kl 21.00Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri  

“Ahvide planeedi sünd”vene keeles, eestikeelsete subtiitritega:kl 17.00, 21.30; L–P kl 12.15“Lõpp-punkt 5” 3Dvene keeles: kl 21.15“Vastikud ülemused”kl 14.30, 19.15 (v.a. N)“Õuduste öö” 3Dinglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: E kl 16.30;vene keeles: kl 16.30 (v.a. E)“Colombiana”kl 15.30, 18.00, 20.30; L–P kl 13.00“Punamütsike kurjuse vastu” 3Deesti keeles:P kl 12.00; R, K kl 14.15; T kl 19.00;vene keeles:14.15 (v.a. R, K), 19.00 (v.a. T); L kl 12.00London National Theatre Live:“Köök” N kl 21.00Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kosmos

NB! Kino Kosmos onesmaspäeviti suletud!“Lotte ja kuukivi saladus”eesti keeles: 16.45“Ahvide planeedi sünd”kl 18.30“Õuduste öö” 2Dkl 14.30, 20.45“Loomaaednik”kl 16.30“Kehad vahetusse”kl 18.45“Rumal, pöörane armastus”kl 14.00, 21.00Pärnu mnt 45, Tallinn

Kino Kannel

“Smurfid”R, E kl 17.00, 19.00; P kl 15.00, 17.00“Rumal pöörane armastus”R, E kl 21.00; P kl 19.00Liiva 13, Võru

Kino Mai 

NB! Kino Mai onesmaspäeviti suletud!“Halb õpetaja”kl 19.00“Kehad vahetusse”kl 21.00Papiniidu 50, Pärnu

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Igavesti naiselik” Johannes Greenbergi ja Ferdi Sannamehe looming, kuni 13.11Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii

“Ma olen nii” Epp Kubu & Maria Aua, 03.10–15.10“Seks ja söök” Eveli Varik, kuni 01.10      Pikk 18, Tallinn

Eesti Arhitektuurimuuseum

“Mängud tulega” Tarmo Luisuvalgustinäitus, kuni 23.10“Värske Eesti Plakat 2011”, kuni 06.11Ahtri 2, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum

“186” Näitus Tallinna-Tartu maanteeajaloost„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”“Kogu elu teel”Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatelPüsiekspositsioon “Tee ajalugu!”Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahvusraamatukogu

“Sergei Dovlatov: autorilt”, kuni 30.11“Näitus: Eesti vinüül”, kuni 30.09“Väiketekstiilide näitus SÕNA”,kuni 19.10“Fuji mägi maailmale” Jaapani maal, akvarell, kuni 13.10“KAART & kaart – ajareis Tallinnas”, kuni 30.11“Loetud päevad” Peeter Langovitsifotod, kuni 30.09“Pfyn / Šveitsi kultuuripealinn 2011/12”, kuni 30.09Püsinäitused:Eduard Wiiralti galerii, Eesti riiklike teenetemärkide galerii jaEesti Rahvusraamatukogu ajalugu tutvustav väljapanekTõnismägi 2, Tallinn

Haus Galerii

Jaak Visnap, kuni 07.10Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

Iti Kasser, 05.10–17.10“Subjektiivne perspektiiv”Maido Juss & Kati Ilves, kuni 03.10                Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Eesti ikoonikunst”, kuni 02.10Püsiväljapanek:16.–20. saj maalikunst.Madalmaade, saksa, itaalia,vene meistrid18.–20. saj Lääne-Euroopa jaVene tarbekunst ning skulptuurWeizenbergi 37, Tallinn

Kumu

“Tadeusz Kantor. Poola avangardist ja teatriuuendaja”, kuni 18.12“Kaksikportree. Flaami sümbolistid James Ensor ja Jules de Bruycker”,kuni 30.10“Urmas Ploomipuu valge maja”,kuni 23.10Püsiväljapanek:Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.Eesti kunst Teise maailmasõjalõpust taasiseseisvumiseni.Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mikkeli muuseum

“Portree kujutavas kunstis”Eesti erakogude põhjal, kuni 05.02Püsiväljapanek:Johannes Mikkeli kollektsioon: 16.-20. saj. Lääne-Euroopa, Vene, Hiina kunstWeizenbergi 28, Tallinn

Niguliste muuseum

Püsiväljapanek:“Kirikukunst 13.–18. sajandist”,“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kirikuhõbevarad”Niguliste 3, Tallinn

Nuku muuseum

Püsinäitused:“Ferdinand Veike ekspositsioon”“Nukuteatri ajalugu Eestis”“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”“Maailma nukkude saal”“Õuduste kelder”“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”“Tähtede Võlv”“Nukutöökojad”“Auruteater”Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

Tanja Antoshina (RU), kuni 15.10 Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii raekojas

ASLAK grupp (FIN), kuni 08.10Uus 4, Pärnu

Raevangla Fotomuuseum

“Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940. aastani”, kuni 31.12“Hingele ja ihule”, kuni mai 2012Raekoja 4/6, Tallinn

Tallinna Botaanikaaed

“Põnevaid vilju kogu maailmast”, 01.10–09.10Kloostrimetsa tee 52, Tallinn

Tallinna Kunstihoone

“Kontinuum_Kunst kui taju. Ruum kui protsess” kuraator: Maria Arusoo,kuni 02.10Vabaduse väljak 6, Tallinn

Tallinna Lastemuuseum

“Replay” Kätlin Luht, kuni 20.11Püsiekspositsioon:“Need vanad armsad mänguasjad”Kotzebue 16, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Mare Tralla & Coolturistes (Leedu),kuni 23.10  Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimaja

“Art ist kuku nu ut”, kuni 16.10Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Mustrikeeles mängud jamänguasjad”, kuni 02.10“Meeri Säre meenutades”“Eesti filminukud”“Eesti mänguasjategijad”“Ärtu äss ja ja pada emand”“Ajalugu mängides”Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

“Kultuur Tartus - tudengi silmadeläbi”, kuni 30.09Püsiväljapanek:Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid.Iidsed originaalid: Egiptuse muumia, mündid, vaasid, savilambid jakiilkirjatahvlidÜlikooli 18, Tartu

Vaal galerii

“X kilo kulda” Marje Taska, kuni 30.09Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii

Jaan Luik, Hannes Varblane,Laila Talunik, Riho Sibul, Õnne Luha ühisnäitus, kuni 21.10Marika Alver, Branka Jovanovic,kuni 21.10Ove Kalde, kuni 21.10Liiva 13, Võru 

Autor: Lemmi Kann, Signe Sillasoo

RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee