Äripäeva kirjastus andis välja Jason Friedi ja David Heinemeier Hanssoni "Teistpidi töö", "Reworki" nime all maailmas laineid löönud bestselleri, mis vallutas hoobilt The New York Timesi, Wall Street Journali ja The Sunday Timesi raamatuedetabelid.
Värskendav, teravmeelne, aus ja samas vastupandamatult haarav raamat sunnib tööd vaatama sootuks teistpidi pilguga ja näitab uusi võimalusi seal, kust neid varem otsida ei osatud.
Autorid keeravad harjumuspärase ärimaailma pea peale, soovitades ettevõtlikel inimestel jäljendada narkodiilereid ja tippkokki, unustada planeerimine, laenud ja laienemine; saata kriitikud põrgusse ja teha seda, mis teile endale meeldib ja mida teil vaja on. Nende väited ei pruugi alati olla meelepärased ega kaugeltki mitte ainuõiged, kuid igasuguse kahtluseta lükkavad nad mõtted täistuuridel käima ja tuletavad meelde lihtsaid, kuid pahatihti ununevaid põhitõdesid.
Nad ise sõnastavad raamatu olemuse järgmiselt:
„Meie raamat ei põhine akadeemilistel teooriatel, vaid isiklikel kogemustel. Oleme äris tegutsenud üle kümne aasta. Nende aastate jooksul oleme näinud kaht majanduslangust, ühe mulli lõhkemist, ärimudelite teisenemist ning ennustusi nii hävingu kui ka õitsengu kohta – ja suutnud sealjuures ikkagi kasumisse jääda.
Alustame firma lahkamisest. Me lammutame selle vundamendini tükkideks ja seletame, miks tuleb kõik traditsioonilised veendumused ettevõtte juhtimise puhul üle parda heita.
Siis ehitame firma nullist peale uuesti üles. Te loete siit, kuidas alustada, miks teie vajadused on väiksemad kui arvate, millal turule tulla, kuidas sõnumit levitada, keda (ja millal) tööle võtta ning kuidas seda kõike kontrolli all hoida."
"Vau! Milline meeldiv üllatus. Olen lugenud sadu majandusalaseid kirjatükke, mis on mind sellesarnase teabe puhul ülimalt valivaks muutnud. Kuid seekord läks teisiti," oli raamatut lugenud majandusanalüütiku Peeter Tammistu reageering.
Tammistu kirjutab raamatu arvustuses, et tema esimeseks mõtteks oli: oh sa, see on just see kivistuva päriselu ja innovaatilisuse konflikt, millest olen kogu aeg mõelnud. Tegijad/käivitajad versus omandatud abitus ja “ei-saa-teha inimesed”. Kuidas “ei-saa-teha inimestest“ kujundada tegijad/käivitajad?
"Maailmas on vähe midagi uut, on vaid lõputult variatsioone ammu unustatud vanadest komponentidest. Näiteks on heliredelil vaid kaheksa nooti, kuid juba aastatuhandeid on nende pinnal loodud üha uusi teoseid. Nii on ka raamatu autorid tuntud nootide abil loonud nauditava, sisutiheda “majandusliku heliteose”. Nad on võtnud heliredelilt fa nagu fun ja ehitanud üles konstruktsiooni, milles äri pole mitte kauge galaktika ega meeletu hulk vastumeelset tööd, vaid hoopis lõbu, pealegi igaühele kättesaadav lõbu," jagab Tammistu oma muljeid raamatust.
Tema sõnul on kõige tähtsam, et “Teistpidi töös” ei kirjuta teoreetikud, kuidas peaks midagi tegema. Selle asemel kirjeldavad autorid, kuidas nemad ise on äri ajanud ja edu saavutanud.
"Kui selle läbi loete, saate muidugi aru, et kogemuste ja edu jagamine pole üksnes puhas rõõm, vaid lisaks veel midagi. Lugege, nautige, mõelge ja … tehke."
Äripäeva kirjastuse poolt välja antud bestsellerit "Teistpidi töö" saab tellida SIIT . Autor: Lemmi Kann, Liivi Kedelauk
Seotud lood
Eduka äritegemise põhimõtted pea peale pööranud bestselleri "Teistpidi töö" autorid Jason Friedi ja David Heinemeier Hansson soovitavad ignoreerida "päriselu" ja selles valitsevaid dogmasid ning keskenduda teiste ebaõnnestumiste asemel oma õnnestumistele.
Raamatupidajate töö on paratamatult seotud ka keeruliste võlgnike ja võlgadega. Paraku on võlgnikega tegelemine sageli aeganõudev ja stressirohke, sest tuleb saata meeldetuletusi ja tegeleda ka vaidlustega.
Infopanga võlaregistril on nüüd olemas tõhus lahendus, mis säästab raamatupidajate aega ja ka närve.
Viimased uudised
Siit leiad ka artikli FIE raamatupidamisest
Hetkel kuum
Tagasi Raamatupidaja esilehele