• 31.08.11, 10:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tööstustoodangu kasvu veab elektroonikaseadmete tootmine

Tööstusettevõtted tootsid 2011. aasta juulis 23% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal ajal, teatas statistikaamet. Kõige rohkem mõjutas toodangu kasvu elektroonikaseadmete tootmine.
Kui aasta alguses suurenes tööstusettevõtete toodang 30% piires, siis alates maist kasv võrreldes eelmise aasta sama kuuga veidi aeglustus. Aeglustumise põhjuseks on pikkamööda paranev võrdlusbaas.
Töötleva tööstuse toodang suurenes 2011. aasta juulis eelmise aasta juuliga võrreldes üle neljandiku. Enim mõjutas toodangu kasvu eksport — välisturule müüdi üle 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. Töötleva tööstuse toodangu müük ekspordiks suurenes 51% ning müük siseturule 9% võrreldes eelmise aasta juuliga.
Juulis ületas toodang eelmise aasta sama kuu mahu enamikus tööstusharudes. Kõige rohkem mõjutas toodangu kasvu elektroonikaseadmete tootmine. Selles harus toodeti neljandik kogu töötleva tööstuse juuli toodangu mahust, mis on võrreldes eelmise aasta juuliga ligi kolm korda rohkem. Järgmised suurema osatähtsusega tööstusharud olid puidutöötlemine, toiduainete ja metalltoodete tootmine, kus toodang kasvas vastavalt 6%, 6% ja 25%. Väiksema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang ligi viiendiku nii masinate ja seadmete, elektriseadmete kui ka mootorsõidukite tootmises.
Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2011. aasta juulis tööstuses kokku 5% rohkem toodangut kui juunis, töötlevas tööstuses 6% rohkem.
2010. aasta juuliga võrreldes toodeti 1% vähem elektrit ja 1% rohkem soojust.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele