Lemmi Kann • 19. august 2011
Jaga lugu:

Kasutatud sõiduauto ost: deklareerimine ja maksud

Küsimus: Firma soetas kasutatud sõiduatuo, viitega KMS prg.41, ilma käibemaksuta. Millised formaalsused kaasnevad - kas see tehing tuleb deklareerida KMD-s? Kui jah, siis millistel ridadel?Kui otsustatakse auto edasi müüa, kuidas esitada arve edasi?Kui auto võetakse algselt kasutusele firmas ja otsustatakse hiljem maha müüa, kuidas sellisel juhul maksustamine ja arve edastamine?

Vastus: KMS § 41 alusel kasutatud kauba soetamist KMD-l ei deklareerita.

Kasutatud kauba edasimüügi käibemaksuga maksustamise erikorra kohta soovitame lugeda MTA kodulehe aadressilt:

http://www.emta.ee/index.php?id=28451#18.4

Kui erikorra alusel soetatud sõiduauto on enne edasimüüki maksukohustuslase enda ettevõtluses kasutusele võetud, siis sõiduauto edasimüümisel erikorda rakendada ei saa.

Sel juhul tuleb sõiduauto edasimüümisel lähtuda maksustamisel tavakorrast, st müük maksustatakse 20%-lise käibemaksumääraga ning arve esitatakse vastavalt KMS §-s 37 sätestatud nõuetele.

Täpsema informatsiooni arve väljastamise kohta leiate MTA kodulehe aadressilt: http://www.emta.ee/index.php?id=28482

Maksu- ja tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt