Rivo Sarapik • 12 juuli 2011
Jaga lugu:

Euroopa maksumaksjate liit uue ELi maksu vastu

Euroopa Maksumaksjate Assotsiatsioon (EMA) on rangelt vastu EL Komisjoni president Barroso praegusele ettepanekule kehtestada liidu eelarve rahastamiseks ELi maksusid.

Fakt, et EL soovib aasta aastalt omi makse kehtestada, avab uksed võimalusele jääda võlgadesse, mis oleks lubamatu, teatas ühendus. ELi eelarve, mis püsiks ELi maksudel, tähendaks automaatselt "õigust võlgadesse jääda". Täiendava Euroopa Liidu lisandväärtuse maksu kehtestamine ning finantstehingute maksustamine on lõpuks järjekordne viis käte Euroopa maksumaksjate taskutesse toppimiseks, ütles EMA president Rolf von Hohenhau.

Juba täna survestavad liikmesriikide võlasummad raskelt Euroopa Liitu ja eurot. Asjaolu, et EL tahetakse viia nii kaugele, et tal on õigus võlgadesse jääda, halvendab tublisti Euroopa konkurentsivõimet. Selle asemel, et ELi maksusid kehtestada, peaks president Barroso pigem keskenduma ELi kulude reformimisele.

EMA võitleb kõigi enda käsutuses olevate vahenditega EL maksude kehtestamise vastu ja plaanib taoliste maksude vastase referendumi korraldamist, samuti protestiüritust Brüsselis, sõnas president von Hohenhau.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee