1. juulist jõustub suureneb pandipakendi eest makstav tagatisraha kolmandiku võrra praeguselt kolmelt eurosendilt neljale ning suuremate pakendite puhul kuuelt eurosendilt kaheksale eurosendile.
Keskkonnaministri määruse jõustumisel hakkab kuni pooleliitrine ühekorra plastpakend (tähistatud A-tähega) maksma neli eurosenti; ühekorra klaaspakend (D-täht), metallpakend (C-täht) ja plastpakend (B-täht), mille maht on suurem kui 0,5 liitrit ning korduskasutuse klaaspakend ja plastpakend (D-täht) kaheksa senti.
Senine pandipakendite tagatisraha suurus (pant) on kehtinud kuus aastat ehk alates pandipakendisüsteemi asutamisest 2005. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!