Sotsiaalministeeriumi andmeil on Eesti inimeste tervisenäitajad Euroopas ühed kehvemad – 62% Eesti haiguskoormusest langeb tööealisele elanikkonnale vanuses 20–64 aastat. See väljendub nii haiguse tõttu kaduma läinud töötundides, varases pensionile jäämises ja töövõimetuses kui ka tööealise elanikkonna suures suremuses.
“Halb tervis vähendab töötundide arvu nädalas meestel enam kui 12 tunni võrra ja naistel enam kui 8 tunni võrra ning suurendab enneaegu pensionile mineku tõenäosust 6% võrra võrreldes hea tervisega inimestega,” kommenteeris mullu tervisesõbraliku töökeskkonna konkursi korraldanud Tervise Arengu Instituudi peaspetsialist Külli Luuk.
Möödunud sügisel esimest korda toimunud tervisesõbraliku töökeskkonna konkursi võitnud Selver pakub töötajaile võimalust näiteks töid vahetada ja kasutab ergonoomilisi töökohti, kus saab töötada istudes ja püsti seistes.
Töökohal ja kiirelt
Langeta käed lõdvestunult külgedele, raputa neid, pendelda ette–taha, ringita õlgu.Hoia käed lõdvalt külgedel, kalluta pea aeglaselt ühele õlale, pinguta lihaseid ja tõsta pea tagasi otseasendisse; lõdvestu ja tee siis sama harjutust teisele poole.Siruta sirged käed külgedel alla põranda suunas, siruta kaela ette ja üles, hoia asendit, pinguta hetk, lõdvesta.Tõsta käed küljelt üles, samal ajal sügavalt sisse hingates (pea jäta käte vahele), hoia hetk asendit ja lõdvestu – langeta käed ja pea.Toeta küünarnukk lauale, suru otsmik tugevasti vastu peopesa, pinguta kaelalihaseid ja lõdvestu, otseasendist toeta käsi vastu kõrva, pinguta kaelalihaseid ja lõdvestu. Korda sama teise käega.
Loo pikemaks lugemiseks telli Äripäev SIIT või osta päevapilet SIIT.
Autor: Lemmi Kann, Rivo Sarapik