Lemmi Kann • 18. veebruar 2011
Jaga lugu:

Kas enne 2011. aastat antud optsioonidele kehtib maksuvabastus?

Küsimus: Kas maksuvabastus kohaldub ka nendele optsioonidele, mis on antud enne 2011. aastat, realiseerimine toimub pärast 2011. aastat ning andmise ja realiseerimise vahele jääb rohkem kui 3-aastat? Optsiooni andmisel optsioone erisoodustusena ei maksustatud, kuna tegemist oli piirangutega optsiooniga (optsioone ei olnud võimalik võõrandada).

Vastus: Jah, järgitakse optsioonide realiseerimise ajal kehtivaid maksustamise reegleid.

Kui optsioonid vastavad realiseerimisel Tulumaksuseaduse § 48 lg 5.3 nõuetele, tulumaksukohustust ei teki.

Maksu- ja tolliameti foorumis vastavad küsimustele MTA spetsialistid.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee