Autor: Lemmi Kann • 2. veebruar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tööleping: öötöö tasustamine

Küsimus: Kas järgnev öötöö tasustamise sõnastus töölepingus on korrektne? "Põhipalga suuruseks on 2 (kaks) eurot ja 25 (kakskümmend viis) senti töötunni eest. Öisel ajal (22:00-06:00) töötamise eest makstakse kõrgendatud tasu 2 (kaks) eurot ja 60 (kuuskümmend) senti töötunni eest". Küsimus selles, et 2,60 ei ole 25% kõrgem põhitasust, samas ei ole see ka väiksem kui seadusega kehtestatud miinimum tunnitasu määr (1,73+25%=2,16).

Vastus: Meie hinnangul oleks taoline kokkulepe töötaja jaoks halvem seaduses sätestatust. Kui tasu öötöö eest sisaldub kokkulepitud töötasus, ei peaks see siiski olema väiksem seaduses sätestatud 25%-st. TLS § 2 kohaselt on seadusest töötaja kahjuks kõrvalekalduv kokkulepe tühine.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advokaadibüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700