Lemmi Kann • 21. jaanuar 2011
Jaga lugu:

Tööleping ja kaitseväe teenistus

Küsimus: Kuidas oleks õigem vormistada tööleping, kui inimene läheb lähitulevikus ajateenistusse?

Vastus: Tööleping vormistatakse ikka samamoodi nagu muudelgi juhtudel. Kui töötaja läheb ajateenistusse, on tal õigus TLS § 19 p 5 alusel töö tegemisest keelduda ning selle aja eest talle töötasu ei maksta.

Kui töötaja läheb ajateenistusse, siis ta keeldub tööst seaduse alusel ning sel ajal pooled töölepingut ei täida. Samas jääb leping kehtima.

Vanas seaduses vastas sellele töölepingu peatumine.Kui töötaja tuleb ajateenistusest tagasi, siis tema töösuhe jätkub. Ajateenistuse tõttu töölepingut lõpetada ei või. See, et töötaja läheb peatselt ajateenistusse, ei anna alust planeerida töösuhet ajutisena, näiteks sõlmida tähtajalist töölepingut, samuti nagu ei anna selleks alust näiteks töötaja rasedus või perekondlikud kohustused.Mõistagi võib töötaja igal ajal töölepingu ise üles öelda või pooled selle kokkuleppel lõpetada.

Äripäeva käsiraamatute foorumis vastas küsimusele advkaadobüroo LAWIN Lepik & Luhaäär.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee