Kai, justiitsvaldkond:Asusin oma praegusele ametikohale 1995. aastal ja ainus inimene, kellele mind tutvustati, oli ülemus. Asutuses töötas aga sada inimest, kes ei teadnud, kes ma olen. Tekkis palju ärevaid olukordi: võõras inimene on kantseleis, kus teda olla ei tohiks!
Esimesed kaks nädalat möödusidki selle tähe all, et kes sa oled ja miks sa siin oled. Mind aitas kiiremini kohaneda lugupidamine olemasolevate töötajatevastu ja initsiatiiv. Nii võttis kohanemine kokku kuu aega. Nüüd on meil olemas nn majajuhid – käiakse sama tasandi kohtunikud läbi. Lisaks näidatakse ära inimene, kellelt saad vajadusel nõu küsida.
Jüri, tootmine ja meediaSisseelamisprogramm töötab ehk pankades ja tibi-putiikides (boutique), tavalistes
töökohtades on kolm varianti:
1. hakkad kohe tegema, milleks oled palgatud (mina teritajana ja fotograafina);
2. pannakse päevaks (nädalaks, kuuks, aastateks) mingit ahvioperatsiooni tegema(mina, kui Rakiste tehasesse läksin, nägin küllalt mehi, kes olid stantsimispingikülge kasvanud);3. võetakse inimene tööle, kui tundub, et üldiselt on asutusse tööjõudu vaja. Siis pannakse proovima mitmeid asju ja palkaja vaatab, mis sul paremini välja tuleb, et sind siis sinna auku punniks lükata (mina Rakiste tehases: keevitajatel ja plekkseppadel olin abiks, treisin, puurisin, olin meister, monteerisin aiamööblit kokku ja lõpuks läksin hoopis minema – põhjuseks punkt 1, et vältidapunkti 2).