Lemmi Kann • 14. jaanuar 2011
Jaga lugu:

Soodustused puudega lapse vanemale avalikus teenistuses

Küsimus: Kas avalikus teenistuses olev isa saab kasutada ühte lisapuhkuse päeva kuus, kui tal on puudega (diabeedik) 10 aastane laps? Ta ei ole üksikvanem.

ATS ütleb:

§ 52. Lapsinvaliidi või alla kolmeaastast last kasvatava ametniku soodustusedSoodustused, mis vastavalt seadusele on lapsinvaliidi või alla kolmeaastast last kasvataval naisel, laienevad ka meesametnikule, kes üksi kasvatab lapsinvaliidi või alla kolmeaastast last, samuti ametnikule, kes on alla kolmeaastase lapse või lapsinvaliidi eestkostjaks.

TLP ütleb:(2) Puudega lapse emal või isal on lisaks lõikes 1 sätestatud lapsepuhkusele õigus saada lapsepuhkust üks tööpäev kuus kuni lapse 18-aastaseks saamiseni, mille eest tasutakse keskmise töötasu alusel.

§ 63. Lapsepuhkus

Vastus: TLS § 63 lg.2 ettenähtud lapsepuhkust ( üks tööpäev kuus ) on õigus saada ka avalikus teenistuses töötaval isal või emal ( mõlemad vanemad ei saa ). Selle puhkuse saamiseks tuleb esitada avaldus ja Arstliku Ekspertiisi Komisjoni otsus puude määramise kohta.

Äripäeva Käsiraamatute foorumis vastas küsimusele Luule Käis.

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne LõhmusärijuhtTel: Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt