Autor: Lemmi Kann • 30. november 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eraettevõtjad väljuvad kriisist uute töötajatega 

Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted üle maailma on valmis suurettevõtetest rohkem kasvuriske võtma ning palkama uusi töötajaid, selgus Reguse poolt läbi viidud küsitlusest.

"Arvestades asjaolu, et igas majanduses moodustavad väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted pakutavatest töökohtadest 50%, on see edasist kasvu silmas pidades oluline indikaator", märgitakse uuringu kokkuvõttes.

Regus viis ettevõtjate seas läbi ülemaailmse küsitluse, et saada ülevaadet “riiklikest olukordadest” väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete sektoris. 40% küsitletud väikese- ja keskmise suurusega ettevõtjatest andis mõista, et kavatsevad eeloleva kuue kuu jooksul suurendada töötajate arvu, võrreldes 36% kõigist ettevõtjatest. Väikeettevõtjate seas on suurettevõtetest kõrgem ka valmisolek palgata tööturule naasvaid emasid (36%).

Lisaks sellele näitavad küsitluse tulemused, et väikeettevõtjad on valmis lubama rohkem kaugtööd (76%) kui ettevõtted laiemalt (66%). See näitab, et töötajate vajadustele vastamist nähakse kui prioriteeti, mis on oluline parimate talentide hoidmiseks.

Küsitluses osales üle 5 000 ettevõtja 78 riigist ning küsimused puudutasid nende hiljutisi käibe- ja kasumitrende, muresid ja stressi põhjuseid viimastel aastatel.

74% vastanutest leidis, et pankasid tuleks sundida väikeettevõtetele ja ettevõtjatele rohkem laenama kuna juurdepääs krediidile on nende jaoks oluline küsimus. 86% vastanutest leidis ka, et väikeettevõtjate ja nende initsiatiivide jaoks peab kättesaadavaks tegema valitsuse riskikapitalifondid. Märkides, et rahavoogude hoidmine on väikeettevõtjate jaoks problemaatiline, pidas 72% vastanutest üle maailma vajalikuks arvete tasumisega viivitamisel seaduslike karistuste kehtestamist.

Ülevaatliku pilgu andmiseks ettevõtjate tunnetusest selle kohta, kui lihtne on nende asukohariigis äri ajada, pakub uuring Ettevõtluskeskkonna Indeksi, keskmisega 100. Mitte eriti üllatuslikult asuvad skaala erinevates otsades häda- ja edulugudest jutustavad Hispaania ja India, kellest viimase ettevõtjad on ettevõtluskeskkonnaga väga rahul. Hiina aga asub palju optimistlikumatena tunduvate Kanada ja Austraalia vahel, ülemaailmse keskmise lähedal. Teised mahajääjad riigid on USA ning mitmed suuremad Euroopa Liidu majandused nagu Ühendkuningriigid, Saksamaa ja Belgia.

„Ettevõtjate ärid kinnitavad nende rolli uue kasvu mootoritena, toetades riiklikke trende uute töökohtade loomisel. Hoolimata vastuolulistest tulemustest näitavad üldised tulemused, et olukord on ettevõtete omanike arvates stabiliseeruma hakanud. Võrreldes suurfirmadega ongi väikeettevõtlus riskantne, püsimatu ning oluliselt tundlikum kasumi ja käibe tõusude ja mõõnade suhtes. Kindlusest lähiaja kasvu suhtes olulisem indikaator on ettevõtlike inimeste positiivne suhtumine töötajate arvu kasvatamise suhtes,“kommenteeris Michael Barth, Saksamaa, Põhjamaade, Iirimaa ja Balti riikide Reguse asepresident.

“Reguse uuringu tulemused paljastavad, et kuigi globaalne vaade on valdavalt negatiivne, tunnetatakse ettevõtluskeskkonda mõnedes riikides suuresti toetavana. Lisaks sellele on väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted inimressursside pealt kokku hoidmise asemel suurendamas paindlikkust töökohtade paiknemise osas ning vähendamas kontoripinda ning seda eesmärgiga ligi meelitada ning premeerida tippklassi tegijaid, kes saavad kasu kodule lähedasemast töökohast,” lisas ta.

Taust

Regus on maailma suurim töökohalahenduste pakkuja, kelle toodete ja teenuste hulka kuuluvad täielikult sisustatud bürood, professionaalidele sobivad koosolekuruumid, ärisalongid ja maailma suurim videokommunikatsioonivõrk.

Päevas kasutab Reguse teenuseid üle 800 000 kliendi enam kui 1100 asukohas 500 linnas 85 riigis üle maailma, mis võimaldab nii üksiküritajatel kui ettevõtetel töötada kus iganes, kuidas iganes ja millal iganes nad soovivad.Regus asutati Belgias Brüsselis 1989. aastal, firma peakorter asub Luksemburgis ja see kuulub Londoni börsi nimekirja.

Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Raamatupidaja uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700