Lemmi Kann • 27. oktoober 2010
Jaga lugu:

Töölepingu lõpetamine: kui töötaja ei ilmu tööle

Kuidas toimida, kui töötaja teatab, et ei tule enam tööle, pole aga esitanud lahkumisavaldust ega ilmuta ka valmidust töösuhet korrektselt lõpetada, selgitab Äripäeva käsiraamatute foorumis advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN.

Küsimus: Töötaja helistas 16.10. õhtul oma vahetule juhile ning ütles, et tema enam tööle ei tule. Lahkumisavaldust töötaja esitanud ei ole ning tõenäoliselt ei planeerigi enam meie juurde tulla, et TL lõpetamist korrektselt vormitada.

"Vana tööõiguse" kohaselt võis tööandja lõpetada töölepingu tagasiulatavalt sellele päevale järgnevast päevast, mil töötaja tööle ei ilmunud. Kuidas on tööandjal korrektne toimida praegusel ajal? Kui tööandja ootab nt nädala või kaks ning kui töötaja ei ilmu ikkagi kohale, siis kas me saame töötajale saata ülesütlemisavalduse, tuues TL lõppemiseks päeva "minevikust"?

Vastus: Kehtiv töölepingu seadus ei sätesta võimalust öelda tööleping üles tagantjärgi. Seega kehtib ülesütlemise üldine loogika, et see on ikkagi edasiulatuv. Ülesütlemine jõustub avalduse kättesaamisega teise poole poolt või kui ilmneb viivitus avalduse adressaadini jõudmisel, siis ajal, mil see tavapäraselt pidanuks kohale jõudma. Tööandjal on ühtlasi TLS § 74 lõikest 3 tulenev õigus esitada töötaja vastu kahjunõue.

Jaga lugu:
Seotud lood
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt