Autor: Lemmi Kann • 12. oktoober 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kuidas maksustatakse sponsorlust ja annetusi MTÜ-le või SA-le

Küsimusele, kuidas maksustatakse sponsorlust ja annetusi mittetulundusühingutele või sihtasutustele vastas Äripäeva käsiraamatute foorumis KPMG Baltics OÜ.

Küsimus: Kuidas on õige maksustada sponsorlust/annetust, kui juriidiline isik või püsiv tegevuskoht annetab raha MTÜ-le või SA-le, kes ei kuulu tulumaksusoodustusega MTÜ ja SA nimekirja, või muule juriidilisele isikule? Samuti huvitab, kuidas oleks õige seda deklareerida lisas 5 (annetatav summa 5000 kr).

Vastus: Tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja kandmata MTÜ-le või SA-le või teisele juriidilistele isikule tehtud annetustelt tuleb tasuda tulumaks määras 21/79 (TuMS § 49 lg 1). Vastav summa tuleb deklareerida TSD lisa 5 real 1 ning tasumisele kuuluv tulumaks näidatakse real 2 ning real 22.

Jaga lugu
Raamatupidaja.ee toetajad:
Mare TimianRaamatupidaja.ee juhtTel: 6670405
Külli ReinoRaamatupidaja.ee toimetajaTel: 6670405
Cätlin PuhkanRaamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700