Lemmi Kann • 14. september 2010
Jaga lugu:

Eesti keele kursused töötajatele- erisoodustus või mitte?

Kas eesti keele kursused vene rahvusest töötajale on ettevõtlusega seotud kulu või erisoodustus? Äripäeva käsiraamatute foorumis selgitas küsimust audiitorbüroo KPMG Baltics OÜ.

Küsimus: Firma saadab vene rahvusest töötajad (õmblejad, ei saa töökorraldustest aru) Eesti keele kursusele. Kas tegemist on ettevõtlusega seotud kulu- või erisoodustusega?

Vastus: Tulumaksuseaduse § 48 lg 4 p 10 kohaselt loetakse erisoodustuseks täiskasvanute koolituse seaduse § 3 tähenduses taseme- ja vabaharidusliku koolituse kulude katmine.

Täiskasvanute koolituse seadus defineerib nimetatud koolitusi järgmiselt:- Tasemekoolitus võimaldab mittestatsionaarses õppes või eksternina omandada põhiharidust ja üldkeskharidust, osakoormusega läbida kutseõpet või kutsekeskharidusõpet ja osakoormusega või eksternina omandada kõrgharidust. Tasemekoolituse läbimist tõendab tunnistus või diplom.- Vabahariduslik koolitus võimaldab isiksuse, tema loovuse, annete, initsiatiivi ja sotsiaalse vastutustunde arengut ning elus vajalike teadmiste, oskuste ja võimete lisandumist. Õpe toimub kursuste, õpiringi või muus õppijatele sobivas vormis.Lisaks nimetatud kahele koolituse liigile nimetatakse täiskasvanute koolituse seaduse §-is 3 ka tööalast koolitust, mida tulumaksuseaduses erisoodustusena ei käsitleta. Tööalane koolitus võimaldab töötaja kutse-, ameti- ja/või erialaste teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamist ja täiendamist, samuti ümberõpet kas töökohas või koolitusasutuses.Koolituskulude maksustamisel tuleb hinnata mitmeid asjaolusid. Esiteks, millisele ülaltoodud definitsioonile koolitus kõige enam vastab? Teiseks, kui vajalik on töötajate koolitamine tööandja jaoks? Kolmandaks, kas koolitus on ettevõtlusega seotud kogu ulatuses või ainult osaliselt?Eeldatavasti ei ole antud juhul tegemist tasemekoolitusega, kuid keerulisem on määratleda, kas tegemist on tööalase või vabaharidusliku koolitusega. Kui pärast koolituse läbimist saavad töötajad neile antud töökorraldustest kiiremini ja täpsemalt aru, on kulutus kindlasti ettevõtlusega seotud.Seega oleme arvamusel, et antud olukorras on kulutus ettevõtlusega seotud ning seda ei ole vaja maksustada ning sisendkäibemaksu võib maha arvata. Sellegipoolest soovitame olla valmis vajadusel maksuhaldurile põhjendama nimetatud kulutuse vältimatust ettevõtte jaoks

Jaga lugu:
RAAMATUPIDAJA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad raamatupidaja uudised igal nädalal enda postkasti.

Raamatupidaja.ee toetajad:

Enimloetud
Marianne Lõhmus
Marianne Lõhmusraamatupidaja.ee ärijuhtTel: 6670405Marianne@raamatupidaja.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin Puhkanraamatupidaja.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt