• 26.07.10, 10:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kuidas kaitsta seadmeid äikese eest?

Ka kilomeetrite kaugusel lööv äike võib elektroonikaseadmed rivist välja lüüa. Mida teha, et äike seadmeid ei rikuks, jagab soovitusi Elion.
1. Kõuemürinat kuuldes või kodust lahkudes
     - lülitage välja kõik võimalikud elektroonikaseadmed     - eemaldage seadmete voolujuhe vooluvõrgust     - eemaldage seinakontaktist ka kõik kaablid (telefoni- ja internetikaabel, televisioonikaabel, kui kasutate kaabeltelevisiooni)
2. Kasuta ülepingekaitset, kuid see kaitseb vaid juhul, kui hoones või korteris on korralik maandusega vooluvõrk.
3. Lasta üle kontrollida elamu vooluvõrk, et see oleks maksimaalselt äikese eest kaitstud. Ka piksekaitse kaitseb pikse otselöögi korral küll hoonet, aga mitte hoones olevaid seadmeid
Juuli kahe esimese nädalaga registreeris Elion ligi 200 äikesest tingitud seadme kahjustust, pooltel juhtudest pole seadmed enam kasutuskõlblikud.
Äikesest kahjustatud seadmele ei laiene garantii, kuna tegemist ei ole tootja poolse veaga. Seega tuleb kliendil kanda seadme remondi või uue seadme ostu kulud.
Alati ei pruugi pikne lüüa otse elektri- või telefoniliinidesse, ülepinge tekkeks ning elektroonika rikkumiseks piisab ka 2 km kaugusel toimuvast elektrilöögist.
Ruuteri või digiboksi äikesekahjustuse võib tingida ühtemoodi see, kui seadmed on vooluvõrgus või kui andmesidekaabel on kaablivõrku ühendatud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.12.24, 07:30
Avalikusta kliendi võlg ja tagastamise kiirus kahekordistub
Infopanga võlaregister on viimase nelja kuu jooksul aidanud ettevõtetel võlglastelt tagasi saada keskmiselt 47% võlgadest ja augustis tõusis see näitaja koguni 79%-ni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Raamatupidaja esilehele